2021 Yeni Yamaha MT-07 İle Tanışın

2021 Yeni Yamaha MT-07

2021 Yeni Yamaha MT-07 ‘den önce, 2014 yılında piyasaya ilk çıktığında bu 690 cc çift silindirli çıplak gövdeli motosikletin Avrupa pazarında yaratacağı olağanüstü etkiyi çok az kişi fark etmişti. Ancak ilk makineler yollarda görülmeye başladığında, sokaklarda bunun sıradan bir motosiklet olmadığı konuşuluyordu. Müşterilerin, 2021 MT-07’nin gerçekten de farklı bir makine olduğunu fark etmelerini sağlamak için tek bir demo sürüşü yeterli olacak.

MT, “Master of Torque” anlamına geliyordu ve olağanüstü çapraz düzlem teknolojisine sahip motoruyla MT-07, farklı sürüş koşullarında sürmeyi zevkli hale getiren doğrusal torkuyla adının hakkını fazlasıyla veriyordu. Kompakt şasisi, motosiklete çeviklikle dengenin ideal bir karışımını veriyordu. Her yaştan ve her deneyim düzeyinden sürücüye uygun olan kolay ergonomisi ve doğal oturma pozisyonuyla büyük bir başarı elde etti. Basitçe ifade etmek gerekirse, MT-07 herkese uygun bir motosikletti ve rekabetçi fiyatıyla haklı olarak sınıfının en iyi performans ve değer dengesini sağladığı iddia edilebilirdi.

LED projektör aydınlatması: Kompakt ve güçlü

Modern, kompakt ve hafif olan yeni çift işlevli LED farda, bu yeni nesil modelin karakterini dönüştüren ve yepyeni MT-09 modelinde de bulunan safkan MT genlerini vurgulayan merkezi olarak konumlandırılmış yüksek/düşük projektör far bulunur. Bu kompakt projektör far, MT-07’ye cesur ve çarpıcı bir yeni görünüm kazandırmanın yanı sıra gece sürüşü sırasında dağılmayan güçlü bir ışık demeti üreterek mükemmel ileri görüş sağlar. Sol ve sağ tarafta bulunan yeni çift katmanlı, saydam LED sinyal lambaları, MT-07’ye MT-09 ile yakın aile bağları olduğunu bir kez daha doğrulayan Y şeklinde karakteristik bir ifade katar.

En yeni EU5 uyumlu 690 cc CP2 motor: Daha doğrusal tepki

En yeni 690 cc 2 silindirli CP2 motorda, yenilenmiş bir hava giriş kanalı tasarımı ve optimize edilmiş yakıt enjektörü ayarlarının yanı sıra yeni 2’li 1 egzoz ve yeni ECU bulunur.
Bu değişiklikler, karakteristik performansı korurken daha doğrusal bir motor tepkisi sağlar.

2021 model motor, mükemmel maksimum hız ve heyecan verici hızlanma için daha yumuşak bir tork/devir eğrisi sunar ve yalnızca 6.500 dev/dak’da üretilen 67,0 Nm/6,8 kg-m maksimum torku ve 9.000 dev/dak’da 73,4 PS/54 kW maksimum gücüyle en gelişmiş orta siklet motosiklettir.

Daha büyük çaplı 298 mm çift ön disk: Daha güçlü frenleme

2021 MT-07’deki en belirgin teknik geliştirmelerden biri, yüksek teknik özellikli yeni ön fren sistemidir. Çift ön disk boyutu, önceki modelde 282 mm iken yeni motosiklette 298 mm’ye artırılmıştır ve ağırlık artışı olmadığı için daha güçlü frenleme ve daha fazla kontrol kabiliyeti sağlar.

Yeni LCD göstergeler: Daha parlak ve okuması daha kolay

2021 MT-07 modelinde artık daha yüksek teknik özelliklere sahip spot renkli LCD göstergeler bulunmaktadır. Inverted gösterge paneli, Tracer 700’e takılan panele benzerdir ve daha büyük ekranları olan kompakt, hafif ve çok işlevli ekranı saat, vites, kilometre sayacı ve takometre için net bilgiler sağlar. Spot renk kullanımı, önemli ekranlar için tasarımsal bir dokunuş sunar ve yeni gidon anahtarı, sürücünün göstergeleri daha kolay ve verimli bir şekilde kullanmasını sağlar.

2021 MT-07 Öne çıkan teknik özellikler

 • Safkan MT ailesi genlerine sahip yeni nesil gövde tasarımı
 • Kanat stili hava girişleri çarpıcı bir MT-07 tarzı oluşturur
 • Y şeklinde karakteristik bir ifadeye sahip yeni LED far
 • 690 cc çapraz düzlem teknolojisine sahip CP2 motor
 • EU5 uyumlu
 • Doğrusal tork dağıtımı için 270 derecelik krank mili
 • 6.500 dev/dak’da üretilen maksimum 67,0 Nm/6,8 kg-m tork
 • Yeni 298 mm papatya tipi çift ön disk
 • Daha geniş, yeni alüminyum konik gidon
 • Daha rahat ve kontrol sahibi sürüş pozisyonu
 • Uzaktan kumandalı inverted LCD spot renkli göstergeler
 • Yeni LED sinyalleri
 • En yeni nesil Michelin Road 5 lastikler
 • Yeni renkler ve grafikler
 • 805 mm sele yüksekliğiyle kompakt boru şasi

Daha detaylı incelemek için: https://premiummotosiklet.com/portfolio/yamaha-mt-07/

Şuan için yapılmış bir yorum yok.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir arama terimi giriniz ve enter tuşuna basınız

Alışveriş Sepeti