2024 Red Dot Tasarım Ödülleri

YAMAHA MOTOR, MT-09 VE XMAX 300 İÇİN DÜNYACA ÜNLÜ RED DOT DESİGN ÖDÜLÜNÜ ALDI

Yamaha Motor bugün MT-09 ve XMAX 300 modellerinin “Red Dot Ödülü “nü kazandığını duyurmaktan gurur duyar: Prestijli bir uluslararası tasarım ödülü olan “Ürün Tasarımı 2024”. Bu ödüller, 2012 yılından bu yana bir Yamaha Motor ürününün Red Dot Tasarım Ödülü aldığı üst üste 13. yıl oldu.

Ödüllü 2024 MT-09, ilki 2013 yılında piyasaya sürülen bu sportif Hyper Naked modelinin dördüncü neslini temsil ediyor. Bu model, ön maskeden yakıt deposuna ve kuyruğa kadar entegre edilmiş konsantre bir form ile sürücülerin her zamankinden daha özgürce sürüşün keyfini çıkarmasını sağlamak için tasarlanmıştır. Sezgisel kullanımı destekleyen gidon düğmelerinden giriş havasının sesini ileten akustik amplifikatör ızgarasına kadar her ayrıntı sürücünün duyularına yakın teknoloji ve tasarımla tasarlanmıştır.

İlk kez tanıtıldığı 2006 yılından bu yana, XMAX 18 yıldır Avrupa’nın önde gelen şehir içi ulaşım aracı olarak kendini kanıtlamıştır ve şimdi küresel bir model olarak geliştirilmektedir. Ödüllü 2023 modeli, XMAX’in ayırt edici özellikleri olan dinamizm, rahatlık ve konforu geliştirirken insan ve makine arasındaki ilişkiye odaklanıyor. Ön çatalın işlevsel unsurları ve motor ünitesinin bir spor motosiklete eşdeğer güç aktarımı, çekici bir coşku duygusu ifade eden dar siluette görselleştirilmiştir. Rahatlık açısından, s

Şuan için yapılmış bir yorum yok.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir arama terimi giriniz ve enter tuşuna basınız

Alışveriş Sepeti