Motosiklet Eğitimi

Motosiklet Eğitimi

Motosiklet eğitimi nerede başlar. Sosyal medyanın günümüzde hayatımızın büyük bir bölümünü kapsadığı aşikar. Artık bir şeyleri öğrenmek için ilk başta internet ve sosyal medyayı kullanmaya başladık. Çeşitli grup ve forumlarda:

“Arkadaşlar merhaba… model motosiklet sahibiyim. Lastik basınçlarını kaç yapayım?”

“Merhaba, …’im var. Soğuk havalarda ekranda şöyle bir uyarı çıkıyor, sebebini bilen var mı?”

“Geçen gün …’imle giderken virajda kaydım, lastikleri mi değiştireyim?

Buna benzer soruları sosyal medya topluluk hesaplarında sıkça gördüğünüze ve her kafadan ayrı bir ses çıkmasını izlediğinize eminim.

Ne yazık ki eksik ya da hatalı bilgi., günümüzde en tehlikeli silahlardan biri haline geldi. Araştırma yapılmadan, doğru kaynaklara başvurulmadığında farklı kaynaklardan edinilen bilgilerle kendinize ve çevrenize zarar vermeniz mümkündür. Bu sebeple iki tekeri gerek hobi gerekse yaşam stili olarak benimsemenin birincil kuralı doğru kaynakları referans olarak almaktır.

Kullanılan motosikletlerin kullanıcı el kitaplarını iyice okumak, motosikleti tanımanın yanı sıra doğru ayarlarla kişiselleştirmeyi, buna bağlı olarak maksimum konfor ve güvenlik içinde sürüş yapmayı sağlar. Unutmayın motosiklet kişisel bir araçtır! Herkesin sürüş sitili, kilosu, boyu, yoğun olarak motosikletini kullandığı güzergahlar aynı motorun kişiden kişiye tüm ayarların değişmesine neden olacaktır. Bu yüzden öncelikle bunun analizinin yapılması gerekecektir.

Peki bu bilgilere en iyi nereden erişebiliriz?

Doğru bilgiye yetkili servisler, lisanslı eğitim kurumları ve eğitmenlerden almak sizin en doğru bilgiye ulaşmanızı sağlayacaktır. Alacağınız iyi bir motosiklet eğitimi, kendinizi, kullanım stilinizi ve sonrasında motosikletinizi çok daha iyi tanımanız için büyük bir fırsattır. Bununla birlikte motosikletinizin lastik modeli, basıncı, amortisör ayarlarının nasıl yapılacağını iyi bilen birisiyle sürüşleriz çok daha güzel ve güvenli olacaktır.

Doğru noktalardan alınan güvenli sürüş eğitimleri, kulaktan dolma bilgilerin size vereceği zararın önüne geçerek doğru güvenli faydalı ve eğlenceli sürüş yapmanızı sağlar.

 

Unutmayın… Öğrenmenin yaşı yoktur.

Hepinize güvenli sürüşler ve sağlıklı günler dilerim.

Metehan Yılmaz – Yamaha Riding Academy Eğitmeni

 

Eğitim ve eğitim ile ilgili tüm sorularınız için www.yamaharidingacademy.com  adresinden detaylı bilgi alabilirsiniz.

İnstagram : www.instagram.com/mthnylmz74

Şuan için yapılmış bir yorum yok.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir arama terimi giriniz ve enter tuşuna basınız

Alışveriş Sepeti