RayZR

RayZR

Paranızın karşılığını en iyi şekilde almak, artık her zamankinden daha önemli. Yamaha tarafından özel olarak geliştirilen RayZR scooter, çarpıcı bir görünüme sahip olmasının yanı sıra her zaman yanınızda olan uygun fiyatlı ve güvenilir şehir içi ulaşım aracıdır.

En hafif Yamaha scooter

Nereye giderseniz gidin hafif bir araçla seyahat etmek gibisi yoktur. Yalnızca 99 kg ağırlığındaki RayZR, Yamaha’nın en hafif scooter’ıdır ve şehirde hareket etmenin en hızlı ve keyifli yollarından biridir. Düşük ağırlığı daha seri hızlanma, daha fazla çeviklik ve daha düşük yakıt tüketiminin yanı sıra park ederken kolay itme sağlar.

125 cc Blue Core motor

RayZR, düşük emisyon ve etkileyici yakıt tasarrufuyla duyarlı performans sağlayan en yeni 125 cc Yamaha Blue Core motordan güç alır. RayZR, daha seri bir kalkış ve hareket halindeyken ek destek sağlayan özel elektrikli Güç Destek sistemi ile donatılmıştır.

Start-Stop sistemi

Çevre dostu Start-Stop sistemi, trafik ışıklarında veya kavşaklarda durduğunuzda motoru otomatik olarak kapatarak yakıt tüketimini %4’e kadar azaltır. Yeni Akıllı Motor jeneratörü, motorun oldukça sessiz çalışmasını sağlamasının yanı sıra daha hızlı bir kalkış sunan özel Güç Destek sisteminin arkasındaki temel teknolojidir.

RAY İLE EĞLENİN

Bu başlangıç seviyesi scooter’ın sunduğu özellikleri gördüğünüzde çok şaşıracaksınız. Ekonomik 125 cc Blue Core motoru, daha seri hızlanma için özel bir Güç Destek Sistemi ile donatılmıştır. Yalnızca 99 kg ağırlığındaki RayZR ise yoğun şehir trafiğinde son derece çeviktir. Ayrıca kaskınız* ya da alışveriş çantalarınız için bagaj bölmesi bulunur. (*Kaskın şekline bağlı olarak bazı modeller sığmayabilir.)

2024-Ray ZR

Motosiklet tarzı dinamik gövde tasarımı

Bu çarpıcı görünüme sahip scooter, motosikletten ilham alan ön karenajı, füme ön camı, açılı aynaları ve kontrast gövde renkleriyle Şehir İçi Ulaşım sınıfına dinamik ve yeni bir tarz getiriyor.

2024-Yamaha-LCG125-EU-Detail-005-03

Birleşik Fren Sistemi

RayZR 190 mm ön disk freni ve arka kampana freniyle sorunsuz ve etkili bir durdurma gücüne sahiptir. Arka fren tek başına uygulandığında ön frenin bir kısmı etkinleştirilir. Her iki fren de uygulandığında Yamaha’nın Birleşik Fren Sistemi ön ve arka fren gücünü otomatik olarak dengeleyerek kontrollü bir duruşa yardımcı olur.

2024-Yamaha-LCG125-EU-Detail-006-03

Sele altı saklama bölmesi

Şekline ve boyutuna bağlı olarak kask saklamaya uygun 21 litrelik saklama bölmesi bulunur. Düz ayaklık ise market alışveriş poşeti veya spor çanta taşımak için ekstra alan sağlar.

Teknik Özellikler & Detaylar

 • 125 cc Yamaha Blue Core Motor
 • 99 KG ile en hafif Yamaha scooter
 • Start-Stop Sistemi
 • LED far ve LCD Gösterge
 • Birleşik Fren Sistemi
 • 21 litre sele altı saklama alanı
 • Rahat Sürüş Pozisyonu
 • Dinamik Gövde Tasarımı
 • Tek Dokunuşla Çalıştırma Sistemi
 • Düşük Yakıt Tüketimi
 • Geniş Çift Sele
 • Geniş Ayak Koyma Bölümü
 • Özel Güç Destek Sistemi
 • Uygun Fiyat
 • Geniş Servis Ağı
Motor tipi
4-zamanlı, SOHC, 2-subap, Hava soğutmalı
Motor hacmi
125 cc
Çap x Strok
52,4 × 57,9 mm
Sıkıştırma oranı
10.2:1
Maksimum güç
6500 dev/dak’da 6,0 kW
Maksimum tork
5000 dev/dak’da 9,7 Nm
Yağlama
Islak karter
Yakıt sistemi
Yakıt Enjeksiyon
Ateşleme sistemi
TCI
Çalıştırma
Elektrikli Marş ve Ayak Marşı
Şanzıman
V-Kayışı Otomatik
Yakıt tüketimi
1,8 L / 100 km
CO2 emission
42  g/km
Ön süspansiyon
Teleskopik çatal
Arka süspansiyon
Tek kol
Ön teker hareketi
90 mm
Arka teker hareketi
80 mm
Ön fren
Hidrolik tek disk freni
Arka fren
En iyi mekanik özelliklere sahip arka kampana freni
Ön lastik
90/90-12 Tubeless
Arka lastik
110/90-10 Tubeless
Toplam uzunluk
1880 mm
Toplam genişlik
685 mm
Toplam yükseklik
1190 mm
Sele yüksekliği
785 mm
Tekerlekler arası mesafe
1280 mm
Ağırlık (dolu yağ ve yakıt tankı dahil)
99 kg
Yağ tankı kapasitesi
5.2 L

RayZR

Geniş çift sele her yolculukta rahat bir sürüş sunar. Yamaha’nın dünyaca ünlü güvenilirliği ve geniş bayi ağı ile gönül rahatlığının keyfini çıkarın. (**Yürürlükteki yerel yasalar uyarınca ülkeye göre değişen sınırlamalar ve kısıtlamalar geçerli olabilir. Buna ek olarak Yamaha, iki veya üç tekerlekli motosikletleri kullanmadan önce tüm sürücülerin motosiklet eğitim kursuna katılmalarını önerir.)

Renk Seçenekleri

Bir arama terimi giriniz ve enter tuşuna basınız

Alışveriş Sepeti