Yamaha MT-07 Pure

MT-07 Pure

Bugün piyasadaki en popüler motosikletlerden birine bakıyorsunuz. Yamaha’nın çığır açan Hyper Naked serisini piyasaya sürmesinden bu yana geçen on yılda, 160.000’den fazla Avrupalı sürücünün tercihi MT-07 oldu. Yeni MT-07 Pure, size en saf sürüş deneyimini sunmaya hazır.

Safkan MT Hyper Naked genleri

Mt-07 Pure, agresif yüzü eğimli yan hava girişleri ve çarpıcı güzel görünümüyle bit Hyper Naked’den beklediğiniz sokak duruşu ve tarzıyla sunulur. Bu çok yönlü ve çevik motosiklete farklı açılardan baktığınızda her sürüşte sizi mutlu etmek için üretildiğini anlarsınız.

Yüksek torklu 690 cc CP2 EU5 motor

Asimetrik bir ateşleme sırası ve dikkat çekici bir egzoz sesi kazandıran Yamaha’ nın yeni çapraz düzlem konsepti kullanılarak geliştirilen bu 690 cc 2 silindirli tasarım gerçekten de benzersiz bir karaktere sahiptir. Güçlü doğrusal torku, tüm motor devirlerinde heyecan verici hızlanma sağlarken etkileyici yakıt tasarrufu özellikleri, yüksek sürüş menzili sunarak çalışma maliyetlerini en aza indirmeye yardımcı olur.

Gelişmiş sürüş pozisyonu

Mt-07 Pure’a oturur oturmaz, doğal ergonomisinin hem sportif hem de kolay ve konforlu bir sürüş deneyimi sunduğunu görebilirsiniz. Elcik, sele ve ayaklık arasındaki bağlantı, frenleme, hızlanma ve viraj alma sorasında yüksek düzeyde sürüş hakimiyeti sağlayan gelişmiş bir sürüş pozisyonu sunar.

Saf sürüş keyfi

Motosikletin 690 cc CP2 motorunu çalıştırır çalıştırmaz bunun çok özel bir motosiklet olduğunu hemen anlayacaksınız. Yamaha’nın cross plane (çapraz düzlem) teknolojisi kullanılarak geliştirilen motorun asimetrik ateşleme sırası, güçlü ve doğrusal torkla heyecan verici bir hızlanma sağlarken titreşimli egzoz her sürüşte mükemmel bir ses performansı sunar.

2023_YAMAHA_MT07_PURE_13_preview

LED Aydınlatma

MT-07 Pure ‘un fütüristik görünümü, bu özel Kyper Naked’a kendine özgü görünümünü veren LED pozisyon lambalarıyla çevrili merkezi bir LED farla tamamlanır. Kompakt uzun/kısa huzmeli far, güçlü bir aydınlatma sunar. İkili pozisyon lambaları ise diğer yol kullanıcıları tarafından daha rahat görülebilmenizi sağlar.

2023_YAMAHA_MT07_PURE_14_preview

Geniş çaplı çift ön disk frenler

Bu çok satan Kyper Naked, size en üst düzey kontrol sağlamak üzere tasarlanmıştır. 298 mm çift ön diskler ve 4 pistonlu kaliperler, tüm hızlarda aşamalı frenleme gücü sağlar.

2023_YAMAHA_MT07_PURE_15_preview

Kütle merkezli tasarım

Çevik, hafif ve hızlı tepki veren yol tutuşu özellikleriyle tanınan Yamaha MT modellerinde bu özelliklere katkı sağlayan en önemli faktörlerden biri de kütle merkezli tasarımlarıdır. Önemli bileşenlerin motosikletin merkezine mümkün olduğunca yakın yerleştirilmesi sayesinde kompakt şasi dengeli ve çevik bir hisle daha keyifli bir sürüş deneyimi sunar.

Teknik Özellikler & Detaylar

Kompakt ve aerodinamik yeni gövde tasarımı Trace 9 GT’ye, motosikletin heyecan verici sportif karakterinin yanı sıra çok yönlü seyahat yeteneklerini mükemmel bir şekilde yansıtan modern ve etkileyici bir görünüm kazandırır. Hafif krenaj, uzun mesafelerde sürüş konforunuzu artırır ve 18 litrelik yakıt deposu, yakıt alma molaları arasında 350 km ‘den fazla menzil sağlar

 • Premium look & feel
 • Safkan MT Hyper Naked genleri
 • Yüksek torklu 690 cc CP2 EU5 motor
 • Gelişmiş sürüş pozisyonu
 • LED Aydınlatma
 • Geniş çaplı çift ön disk frenler
 • Kütle merkezli tasarım
 • Kompakt ve çok yönlü
 • Inverted LCD gösterge
 • Şekillendirilmiş 14 litrelik yakıt deposu
 • Hafif döküm jantlar
Motor tipi
2-silindir, 4-zamanlı, Sıvı-soğutmalı, DOHC, 4-subap
Motor hacmi
689 cc
Çap x Strok
80.0 mm x 68.6 mm
Sıkıştırma oranı
11.5 : 1
Maksimum güç
8.750 dev/dak’da 54,0 kW (73,4 PS)
Maksimum tork
6.500 dev/dak’da 67,0 Nm (6,8 kg-m)
Yağlama
Islak karter
Debriyaj tipi
Islak, Çoklu disk
Ateşleme sistemi
TCI
Çalıştırma
Elektrik
Şanzıman
senkromeç, 6 vites
Son aktarım
Zincirli
Yakıt tüketimi
4,2 l/100km
CO2 emission
98 g/km
Yakıt sistemi
Yakıt Enjeksiyon
Şasi
Diamond
Kaster Açısı
25º50′
Kaster mesafesi
90mm
Ön süspansiyon
Teleskopik çatal
Arka süspansiyon
Salınım kolu, (mafsallı)
Ön teker hareketi
130 mm
Arka teker hareketi
130 mm
Ön fren
Hidrolik çoklu disk, Ø298 mm
Arka fren
Hidrolik tek disk, Ø245 mm
Ön lastik
120/70 R17 M/C 58W (tubeless)
Arka lastik
180/55 R17 M/C 73W (tubeless)
Toplam uzunluk
2,085 mm
Toplam genişlik
780 mm
Toplam yükseklik
1.105 mm
Sele yüksekliği
805 mm
Tekerleklerarası mesafe
1,400 mm
Ağırlık (dolu yağ ve yakıt tankı dahil)
184 kg
Yakıt tankı kapasitesi
14.0L
Yağ tankı kapasitesi
3.0L

MT-07 Pure

MT-07 Pure, doğal ergonomisi sayesinde her sürücü için ideal uyumu sunar. Motosikletin kompakt boyutları, bu en çok satan Hyper Naked’in her koşulda en çevik performanslardan birini göstermesini sağlar. Heyecan verici bir sürüş deneyimiyle tüm dikkatleri üzerine çeken bu motosiklet, istediğiniz tüm özelliklere sahip olabilecek şekilde tasarlanmıştır. Hatta çok daha fazlasını sunar.

Renk Seçenekleri

Bir arama terimi giriniz ve enter tuşuna basınız

Alışveriş Sepeti