Yamaha MT-09 SP

Teknik Detaylar ve Özellikler

MT-09 SP

Japonya’nın Karanlık Ruhu asla uyumaz. Bu felsefe, tüm Yamaha MT modellerinin arkasındaki ilham kaynağıdır. Özel MT-09 SP, Karanlıktan çıkan en son şaheserdir. R1M’den esinlenen özel renklerin yanı sıra birinci sınıf süspansiyon ve Hız Sabitleyici sunan üstün 3 silindirli Hyper Naked, ilham vermeye ve heyecanlandırmaya hazır.

Özel SP renkleri

Özel renkleri, SP modelini doğrudan R1M2nin eşsiz Icon Performance kaplamasıyla özdeşleştirirken kollar, gidon, tahrik dişlisi, ön çatal ve diğer bileşenler siyah DLC kaplamadır. Ayrıca arka maşa da modelin kaliteli ve premium görünüm ve hissini vurgulamak üzere anotlanmış ve fırçalanmış alüminyum kaplamaya sahiptir.

Kompakt, çift işlevli LED far

Kompakt ve şık çift işlevli tek LED far, gözü yormayan yumuşak kenarlara sahip mükemmel bir huzme yayılımıyla güçlü kısa ve uzun far ışığı üretir. Bu tek projektör far,i tamamen yeni MT-09 SP2ye gerçekten çarpıcı bir gelecek nesil görünümü verir ve yanlardaki LED sinyal lambaları, LED arka farla uyumlu olarak Y şeklinde karakteristik bir ifadeye sahiptir.

Hafif SpinForget jantlar

Önceki modelden 700 gr daha hafif olan yeni SpinForged jantlar, Yamaha üretimi bir motosiklette bugüne kadar kullanılan en hafif tasarımdır ve arka kısımda atalet momentini %11 oranında azaltarak olağanüstü şasi çevikliği sağlar. Ağırlığındaki bu azaltma süspansiyon performansını da artırır ve yakıt verimliliğinde %9’luk etkileyici bir iyileşmeye katkıda bulunur.

Karanlığa Meydan Okuyun

890 cc EU5 CP3 motoru, muhteşem hızlanma için daha düşük devirde daha da yüksek doğrusal tork üretirken R1 tipi 6 eksenli IMU ve yatış açısına duyarlı elektronik sürücü yardımı özellikleri size ıslak ve kuru zeminde hassas kontrol sağlar. Tamamen ayarlanabilir 41 mm ön çatallar ve yüksek teknik özellikli Öhlins arka amortisörüyle yepyeni şasisi her zamankinden daha keskin bir görünüme sahip.

MT-09 SP, özel Icon Performance renklerinin yanı sıra mükemmel uyum için özel dikişli bir sele ile donatılmıştır. Fırçalanmış ve anotlanmış arka maşa, anotlanmış siyah gidon ve manetler ile açık füme fren rezervuarları modelin premium görünümüne ve hissine katkıda bulunur.

2022_YAMAHA_MT09DX_EU_SMX_ACT_MT_09_SP_009

Hız sabitleyici sistem

SP modelinin sınıfının en üstün elektronik sürücü yardımı özellikleri arasında otoyolda seyir halindeyken rahatlamanıza olanak tanıyan Hız sabitleyici de bulunur. En az 50 km/s hızda ve 4.vites veya daha yüksek viteslerde ayarlanabilir. Frenleri, debriyajı ve gaz kelebeğini kullanarak hız sabitleyiciyi iptal edebilirsiniz ve ”sürdür” işlevi, sistemi yeniden devreye sokarak motosikletin önceki ayarlanan hıza geri dönmesini sağlar.

2022_YAMAHA_MT09DX_EU_SMX_ACT_MT_09_SP_010

Birinci sınıf KYB ve Öhlins, tamamen ayarlanabilir süspansiyon

Tamamen ayarlanabilir KYB ön çatallar daha detaylı ayarlamalar yapabilmenize olanak tanıyan yüksek ve düşük hızda farklı sıkışma sönümlemesi özelliğine sahiptir ve DCL kaplama, 41 mm borular kullanarak kusursuz kayma özelliği ve yüksek kaliteli görünüm sağlamıştır. MT-09 SP modelinde sınıfının lideri bir süspansiyon paketi olan Öhlins amortisör kullanılmıştır.

2022_YAMAHA_MT09DX_EU_SMX_ACT_MT_09_SP_014

Tam renkli 3.5 inç TFT gösterge

3,5 inç tam renkli TFT ekran, devir yükselip alçaldıkça renk değiştiren çubuk şeklinde bir devir göstergesine sahiptir ve saat, yakıt, ortalama hız, su ve hava sıcaklığı ve vites değiştirme bilgilerini de görüntüler. Gidon düğmeleriyle ekrandaki göstergeleri ve bilgileri kolayca değiştirebilir ve isteğe bağlı Orjinal Yamaha elcik ısıtıcılarını ayarlayabilirsiniz.

Teknik Özellikler & Detaylar

 • Özel SP renkleri
 • Hız Sabitleyici sistem
 • Birinci sınıf, tamamen ayarlanabilir süspansiyon
 • Özel dikişli sele
 • Anotlanmış ve fırçalanmış alüminyum kaplamalı arka maşa
 • 6 Eksenli IMU ve yatış açısına duyarlı sürücü yardımı özellikleri
 • Tam renkli 3,5 inç TFT gösterge
 • Kompakt, çift işlevli LED far
 • Hızlı Vites Değiştirme Sistemi (QSS)
 • Hafif SpinForged jantlar
 • EU5 890 cc CP3 motor
 • Radyal ön fren ana silindiri
Motor tipi
Sıvı-soğutmalı, 4-zamanlı, 4-subap, 3-silindir, DOHC
Motor hacmi
890cc
Çap x Strok
78 x 62,1 mm
Sıkıştırma oranı
11.5 : 1
Maksimum güç
10.000 dev/dak’da 87,5 kW (119 PS)
Maksimum tork
7.000 dev/dak’da 93,0 Nm (9,5 kg-m)
Yağlama
Islak karter
Debriyaj tipi
Islak, Çoklu disk
Ateşleme sistemi
TCI
Çalıştırma
Elektrik
Şanzıman
Sıralı, 6 vites
Son aktarım
Zincirli
Yakıt tüketimi
5.0l/100km
CO2 emission
116g/km
Yakıt sistemi
Yakıt Enjeksiyon
Şasi
Diamond
Kaster Açısı
25º00′
Kaster mesafesi
108mm
Ön süspansiyon
Teleskopik çatal
Arka süspansiyon
Salınım kolu, (mafsallı)
Ön teker hareketi
130 mm
Arka teker hareketi
122 mm
Ön fren
Hidrolik çoklu disk, Ø298 mm
Arka fren
Hidrolik tek disk, Ø245 mm
Ön lastik
120/70 R17 M/C 58W (tubeless)
Arka lastik
180/55 R17 M/C 73W (tubeless)
Toplam uzunluk
2.090 mm
Toplam genişlik
795 mm
Toplam yükseklik
1.190 mm
Sele yüksekliği
825 mm
Tekerleklerarası mesafe
1.430 mm
Ağırlık (dolu yağ ve yakıt tankı dahil)
190 kg
Yakıt tankı kapasitesi
14.0L
Yağ tankı kapasitesi
3.5L

MT-09 SP

Yamaha,2013 yılında orjinal MT-09’u piyasaya sürerek motosiklet dünyasında bir deprem etkisi yarattı. Doğrusal torka keskin bir şekilde odaklanması, hafif çeviklik ve güçlü çıplak görünümü ile bu motosiklet, başarıyı anında yakaladı. Sonraki on yılda MT Hyper Naked serisi hızla büyüdü ve seriyi tamamlamak üzere özel SP modeli üretildi.

Renk Seçenekleri

Bir arama terimi giriniz ve enter tuşuna basınız

Alışveriş Sepeti