Yamaha MT-09

Teknik Detaylar ve Özellikler

MT-09

Orijinal MT-09, motosiklet dünyasına gerçek heyecanı ve saf duyguyu geri getiren tamamen yeni bir tür Japon makinesiydi. 50.000’den fazla Avrupalı sürücüye, büyüyen Hyper Naked hareketinin parçası olmaları için ilham verdi. Şimdi yepyeni MT-09 karşınızda ve Japonya’nın Karanlık Ruhuna katılmak için geliştirildi!

Yepyeni, hafif CF alüminyum şasi

Tamamen yeni ve kompakt CF döküm alüminyum iskelet tasarımı, Deltabox düzenine modern bir görünüm kazandırır. Gelişmiş sürücü geri bildirimleri, stabilite ve artırılmış dinamik sürüi aralığı için daha yüksek seviyede şasi sertliği. Optimize edilmiş arka maşa pivot yapısı, hafif ve ince şasi ve günlük yol arkadaşınız olarak size verdiği rahatlama hissi.

Yeni nesil tasarım ve tarz

Sad, sade ve güzel; yeni nesil MT tasarımı, Hyper Naked serisini yeni bir on yıla taşıyor. Minimalist ”karenajsız” tarzı , gereksiz gövde bileşenlerini ortadan kaldırır ve hafiflikle çevikliği ifade etmek için yalnızca şasi ve gerekli yapısal bileşenleri kullanırken yeni Crystal Graphite iskelet kaplaması ise mekanik parçaların işlevsel güzelliğini vurgular

6 eksenli IMU ve yatış açısına duyarlı sürücü yardımı özellikleri

YZF-R1 modelinden yola çıkılarak geliştirilen yeni ve kampakt 6 eksenli IMU, MT-09 modelinin yüksek teknolojili sürücü yardımı özelliklerini (yatış açısına duyarlı 3 modlu çekiş kontrol sistemi (TCS), kaydırma kontrol sistemi (SCS), ön tekerlek kaldırma kontrol sistemi (LIF) ve fren kontrolü sistemi (BC)) yönetir. Sınıfının en iyisi olan bu elektronik kontrol teknolojisine sahip yepyeni MT-09 ile, değişken hava ve yol koşullarında kontrol sizde olur.

Revolution of the Icon

Geniş kapasiteli 889 cc EU5 uyumlu CP3 motoru, daha düşük devirde daha yüksek tork seviyelerini zorlar ve size daha ani hızlanma ve daha iyi yol odaklı performans sağlar. Yüksek teknolojiye sahip 6 eksenli IMU, en üst düzeyde kontrol sağlayabilmeniz için sınıfının en iyisi elektronik sürücü yardımı özelliklerini yönetir. QSS ise süper hızlı vites yükseltme ve daha kararlı vites düşürme deneyimi sunar.

Son derece keskin yol tutuşu için yeni modelde ayarlanabilir süspansiyon ve süper hafif tekerleklerle kompakt bir alüminyum şasi bulunur. Radyal ana silindirli ikili 298 mm ön frenleri parmak ucunuzla kontrol edebilirsiniz. Radikal yeni nesil tarzı ve saf şasi tasarımı, MT-09’un en gelişmiş Hyper Naked modeli olduğunu doğrular.

2022_YAMAHA_MT_09_EU_PGD_ACT_016

Radyal ön fren ana silindiri

Yeni MT-09 modelinin en son teknoloji ürünü fren sistemi, ikili 298 mm ön disklere monte edilmiş ve 4 pistonlu kaliperleriyle doğrusal bir hidrolik basıncı sağlayan radyal bir ön ana silindirle donatılmıştır. Bu da, kullanıcıya parmak ucuyla kontrol imkanı ve motosiklete olağanüstü fren performansı sağlar. Bu model, yarış genleri taşıyan bu ileri teknoloji sistemi ile donatılmış olan yalnızca ikinci Yamaha modelidir.

2022_YAMAHA_MT_09_EU_PGD_ACT_011

Tam renkli 3,5 inç TFT gösterge

3,5 inç tam renkli TFT ekran, devir yükselip alçaldıkça renk değiştiren çubuk şeklinde bir devir göstergesine sahiptir ve saat, yakıt, ortalama hız, su ve hava sıcaklığı ve vites değiştirme bilgilerini de görüntüler. Gidon düğmeleriyle ekrandaki göstergeleri ve bilgileri kolayca değiştirebilir ve isteğe bağlı Orjinal Yamaha elcik ısıtıcılarını ayarlayabilirsiniz.

2022_YAMAHA_MT_09_EU_PGD_ACT_013

Hızlı vites değiştirme sistemi (QSS)

Yeni, yukarı ve aşağı hızlı vites değiştirme sistemi, daha güçlü 889 cc CP3 motor ile olağanüstü hızlanma duygusunu yaşatabilmeniz için süper hızlı vites yükseltmeleri sağlayarak spor sürüş deneyimini en üst noktaya taşır. Vites düşürme işlevi, yavaşlarken daha kontrollü hissetmenizi sağlamak üzere viraj alırken bile şasi dengesini korumaya yardımcı olan daha yumuşak vites değiştirmelere olanak tanır.

Teknik Özellikler & Detaylar

  • EU5 890 cc CP3 motor
  • Yepyeni, hafif CF alüminyum döküm şasi
  • Yeni nesil tasarım ve tarz
  • 6 Eksenli IMU ve yatış açısına duyarlı sürücü yardımı özellikleri
  • Tam renkli 3,5 inç TFT gösterge
  • Kompakt, çift işlevli LED far
  • Hızlı Vites Değiştirme Sistemi (QSS)
  • Hafif SpinForged jantlar
  • Gelişmiş sportif sürüş için ayarlanabilir süspansiyon
  • Radyal ön fren ana silindiri
Motor tipi
Sıvı-soğutmalı, 4-zamanlı, 4-subap, 3-silindir, DOHC
Motor hacmi
890cc
Çap x Strok
78 x 62,1 mm
Sıkıştırma oranı
11.5 : 1
Maksimum güç
10.000 dev/dak’da 87,5 kW (119 PS)
Maksimum tork
7.000 dev/dak’da 93,0 Nm (9,5 kg-m)
Yağlama
Islak karter
Debriyaj tipi
Islak, Çoklu disk
Ateşleme sistemi
TCI
Çalıştırma
Elektrik
Şanzıman
Sıralı, 6 vites
Son aktarım
Zincirli
Yakıt tüketimi
5.0l/100km
CO2 emission
116g/km
Yakıt sistemi
Yakıt Enjeksiyon
Şasi
Diamond
Kaster Açısı
25º00′
Kaster mesafesi
108mm
Ön süspansiyon
Teleskopik çatal
Arka süspansiyon
Salınım kolu, (mafsallı)
Ön teker hareketi
130 mm
Arka teker hareketi
122 mm
Ön fren
Hidrolik çoklu disk, Ø298 mm
Arka fren
Hidrolik tek disk, Ø245 mm
Ön lastik
120/70 R17 M/C 58W (tubeless)
Arka lastik
180/55 R17 M/C 73W (tubeless)
Toplam uzunluk
2.090 mm
Toplam genişlik
795 mm
Toplam yükseklik
1.190 mm
Sele yüksekliği
825 mm
Tekerleklerarası mesafe
1.430 mm
Ağırlık (dolu yağ ve yakıt tankı dahil)
190 kg
Yakıt tankı kapasitesi
14.0L
Yağ tankı kapasitesi
3.5L

MT-09

MT hikayesi yaklaşık on yıl önce Yamaha’nın en iyi tasarımcılarının Yamaha Motor Co., Ltd tarihindeki en önemli yeni modellerden biri üzerinde üretmeye çalışmasıyla başladı. Bu kesinlikle sıradan bir motosiklet olmayacaktı. Amaçları özetle, yüksek torklu bir motora ve eşi benzeri görülmemiş, son derece çevik bir şasiye sahip radikal yeni bir makine yaratmaktı. Gerisi yalnızca tarih.

Renk Seçenekleri

Bir arama terimi giriniz ve enter tuşuna basınız

Alışveriş Sepeti