Yamaha MT-09

Teknik Detaylar ve Özellikler

MT-09

Yamaha, on yıl önce ezberleri bozan bir motosikleti piyasaya sundu. Bu, yalnızca Yamaha tarihinde değil, motosiklet dünyasında da devrim niteliğinde yepyeni bir dönemin başlangıcıydı.
MT-09 şimdi Karanlığı yeni seviyelere taşıyan bir tasarımla karşınızda. Zeka ve stili bir araya getiren bu yeni nesil motosiklet, agresif ve keskin tarzının yanı sıra en son teknolojiye sahip birinci sınıf teknik özellikleriyle daha da heyecan verici bir sürüş ve saf adrenalin hissi sunar.

Bağlantı ve Navigasyon Özelliğine Sahip, Tam Renkli 5 inç TFT Ekran

Tam renkli 5 inç TFT gösterge, tamamen yeni elcik anahtarlarını kullanarak aralarında gezinebileceğiniz kişisel gereksinimlerinize ve sürüş durumunuza uyum sağlayan dört farklı tema seçeneğiyle sunulur. Ayrıca ücretsiz MyRide uygulaması aracılığıyla akıllı telefonunuzu yeni TFT ekrana bağlayarak müzik dinleyebilir, aramalar ve mesaj bildirimleri hakkında bilgi alabilirsiniz. Ücretsiz Garmin StreetCross uygulaması aracılığıyla yolculuklarınızı kolaylaştıran tam harita destekli navigasyondan da yararlanabilirsiniz.

Gelişmiş Bir Sürüş Deneyimi İçin Akustik Amplifikatör Izgaraları

MT-09’un yoğun bir his sunan kükreme sesi, en belirleyici özelliklerinden biridir ve gaz kolunun her çevrilişinde saf adrenalin hissi uyandırır. MT-09, yüksek frekanslı sesleri vurgulayan özel olarak tasarlanmış hava giriş kanallarıyla donatılmıştır. Bu kanallar, özellikle yüksek hızda, yakıt deposunun üstünde yer alan akustik amplifikatör ızgarasıyla vurgulanarak CP3’ün canlı sesini doğrudan size iletir.

Yepyeni Gövde ve Agresif Stil

“Daha azıyla daha fazlasını başarmak” yaklaşımını benimseyen yeni nesil Hyper Naked tasarımı, MT-09’u agresif olduğu kadar minimalist gövde yapısıyla bir üst seviyeye taşır. Yeni iki işlevli LED far artık bir kılıf içinde sunulur. MT adıyla eş anlamlı keskin ve heyecan verici estetik özellikler korunurken, daha etkileşimli ve hafif öne eğimli bir sürüş pozisyonu sağlayan yeni yakıt deposuyla daha kompakt ve birleşik bir ilişki oluşturur.

İçinizdeki Karanlığı Serbest Bırakın

Japonya’nın Karanlık Ruhu’nun genlerini barındıran MT-09’un agresif yeni görünümü, CP3’ün ikonik yüksek torklu hızlanma hissini güçlendirmek için tasarlanmıştır. “Daha azıyla daha fazlasını başarmak” yaklaşımını benimseyen MT-09, agresif tarzı güçlendirmek için her ayrıntının düşünüldüğü bir motosiklettir.

Kompakt ve çevik şasi keskin bir yol tutuşu sağlarken yenilenen sürüş pozisyonu, Hyper Naked serisindeki en yüksek ve etkileşimli sürüş deneyimini sunar. Yatış açısına duyarlı sürücü yardımı özellikleri, kişiselleştirilebilir sürüş modları ve akıllı telefon bağlantısı ile navigasyon işlevlerini barındıran yeni tam renkli TFT gösterge paneli gibi üst düzey teknolojiler sürüş deneyimini daha da geliştirir.

2024_YAM_MT09_EU_DBNM8_DET_012_03_preview

Brembo Radyal Ana Silindir

MT-09 ‘un yüksek torku ve hızlanmasına uyum sağlayan durdurma gücü; 298 mm iki ön diske monte edilen ve parmak ucuyla kontrol edebileceğiniz olağanüstü bir fren performansı sunan dört pistonlu kaliperler ve doğrusal bir basınç kaynağı üreten Brembo radyal ana silindirle güçlendirilmiştir.

2024_YAM_MT09_EU_DBNM8_DET_003_03_preview

Bağlantı ve Navigasyon Özelliğine Sahip, Tam Renkli 5 inç TFT Ekran

Tam renkli 5 inç TFT gösterge, tamamen yeni elcik anahtarlarını kullanarak aralarında gezinebileceğiniz kişisel gereksinimlerinize ve sürüş durumunuza uyum sağlayan dört farklı tema seçeneğiyle sunulur. Ayrıca ücretsiz MyRide uygulaması aracılığıyla akıllı telefonunuzu yeni TFT ekrana bağlayarak müzik dinleyebilir, aramalar ve mesaj bildirimleri hakkında bilgi alabilirsiniz. Ücretsiz Garmin StreetCross uygulaması aracılığıyla yolculuklarınızı kolaylaştıran tam harita destekli navigasyondan da yararlanabilirsiniz. MT-09’a bağlanabilen Bluetooth bağlantılı kulaklık gerektirir. Kulaklık dahil değildir.

2024_YAM_MT09_EU_DBNM8_DET_004_03_preview

Gelişmiş Bir Sürüş Deneyimi İçin Akustik Amplifikatör Izgaraları

MT-09’un yoğun bir his sunan kükreme sesi, en belirleyici özelliklerinden biridir ve gaz kolunun her çevrilişinde saf adrenalin hissi uyandırır. MT-09, yüksek frekanslı sesleri vurgulayan özel olarak tasarlanmış hava giriş kanallarıyla donatılmıştır. Bu kanallar, özellikle yüksek hızda, yakıt deposunun üstünde yer alan akustik amplifikatör ızgarasıyla vurgulanarak CP3’ün canlı sesini doğrudan size iletir.

Teknik Özellikler & Detaylar

  • En yeni EU5+ 890 cc CP3 motor
  • Hafif CF basınçlı döküm alüminyum şasi
  • Yepyeni gövde ve agresif stil
  • Yeni geri kayma regülatörüne sahip 6 eksenli IMU
  • Bağlantı ve navigasyon özelliğine sahip, tam renkli 5 inç TFT ekran
  • Yeni iki parçalı sele tasarımı
  • Üçüncü nesil Hızlı Vites Değiştirme Sistemi (QSS)
  • Yeni sezgisel kumanda mekanizması, dönüş sinyali işlevleri ve Acil Durdurma Sinyali (ESS)
  • Gelişmiş sportif sürüş için ayarlanabilir süspansiyon ve yeni lastikler
  • Brembo radyal ön fren ana silindiri
Motor tipi
Sıvı-soğutmalı, 4-zamanlı, 4-subap, 3-silindir, DOHC
Motor hacmi
890cc
Çap x Strok
78 x 62,1 mm
Sıkıştırma oranı
11.5 : 1
Maksimum güç
10.000 dev/dak’da 87,5 kW (119 PS)
Maksimum tork
7.000 dev/dak’da 93,0 Nm (9,5 kg-m)
Yağlama
Islak karter
Debriyaj tipi
Islak, Çoklu disk
Ateşleme sistemi
TCI
Çalıştırma
Elektrik
Şanzıman
Sıralı, 6 vites
Son aktarım
Zincirli
Yakıt tüketimi
5.0l/100km
CO2 emission
116g/km
Yakıt sistemi
Yakıt Enjeksiyon
Şasi
Diamond
Kaster Açısı
25º00′
Kaster mesafesi
108mm
Ön süspansiyon
Teleskopik çatal
Arka süspansiyon
Salınım kolu, (mafsallı)
Ön teker hareketi
130 mm
Arka teker hareketi
122 mm
Ön fren
Hidrolik çoklu disk, Ø298 mm
Arka fren
Hidrolik tek disk, Ø245 mm
Ön lastik
120/70 R17 M/C 58W (tubeless)
Arka lastik
180/55 R17 M/C 73W (tubeless)
Toplam uzunluk
2.090 mm
Toplam genişlik
795 mm
Toplam yükseklik
1.190 mm
Sele yüksekliği
825 mm
Tekerleklerarası mesafe
1.430 mm
Ağırlık (dolu yağ ve yakıt tankı dahil)
190 kg
Yakıt tankı kapasitesi
14.0L
Yağ tankı kapasitesi
3.5L

MT-09

MT hikayesi yaklaşık on yıl önce Yamaha’nın en iyi tasarımcılarının Yamaha Motor Co., Ltd tarihindeki en önemli yeni modellerden biri üzerinde üretmeye çalışmasıyla başladı. Bu kesinlikle sıradan bir motosiklet olmayacaktı. Amaçları özetle, yüksek torklu bir motora ve eşi benzeri görülmemiş, son derece çevik bir şasiye sahip radikal yeni bir makine yaratmaktı. Gerisi yalnızca tarih.

Renk Seçenekleri

Bir arama terimi giriniz ve enter tuşuna basınız

Alışveriş Sepeti