fbpx

Yamaha Tracer 9 GT

Teknik Detaylar ve Özellikler

TRACER 9 GT

Sport Touring hiç bu kadar güzel hissettirmemişti. TRACER 9 GT, yükünüz veya hızınız ne olursa olsun size en konforlu ve en güvenli sürüş deneyimini yaşatmak için ön ve arka sönümleme kuvvetini sürekli olarak ayarlayan elektronik yarı aktif süspansiyonla güçlendirilen gelişmiş teknik özelliklerle, en yüksek düzeyde dinamik seyahat konforu sağlayacak şekilde tasarlanmıştır.

EU5 890 cc CP3 motor

TRACER 9 GT, mükemmel hızlanma ve heyecan verici viraj çıkış hızları sağlayan ve düşük-orta devirlerde yüksek doğrusal tork seviyeleri sunan 890 cc sıvı soğutmalı CP3 motoru sayesinde en sportif motosiklettir. Optimize edilmiş dişli oranları ve A&S debriyaj son derece sorunsuz performans sağlar. Çift kuyruklu egzozdan ve verimli hava giriş sisteminden gelen görkemli ses, her sürüşün heyecanını artırır.

Hafif CF alüminyum döküm şasi

Kendinden emin dengesiyle spor motosiklete çeviklik sağlayan yüksek seviyede rijitliğe sahip hafif CF dökme alüminyum Deltabox şasi ile donatılmıştır. Özel genişletilmiş alüminyum arka maşa, Tracer 9 GT ‘ye sportif viraj alma performansının çevik yol tutuşu ile bir araya getirildiği mükemmel bir yüksek hız dengesi sağlar.

Tam LED aydınlatma

TRACER 9 GT, kompakt LED farlara sahiptir. Yüksek/düşük tek odaklı bağımsız farlar, motosiklete dinamik bir görünüm kazandırır ve her koşulda üstün aydınlatma sağlar. LED sinyaller, motosikletin premium duruşunu güçlendirir ve TRACER ailesinin karakteristik stop lambası, motosikletin hafif görünümünü ve sportif hissini vurgular.

Deneyiminizi artırın

Kapalı kask taşıyabilen ve renk uyumlu panellere sahip aerodinamik sert yan çantalar standart olarak sunulmaktadır. Ekstra alana ihtiyacınız olduğunda isteğe bağlı bir arka çanta da takabilirsiniz; tam hareketli bagaj taşıma sistemi, tam yüklü halde bile doğal bir sürüş hissi verir.

2023_YAMAHA_TRACER9GT-14_preview

KYB Yarı Aktif Süspansiyon

Tamamen ayarlanabilir ön ve arka elektronik süspansiyon, hidrolik Ünite (HU) ve Süspansiyon Kontrol Ünitesini (SCU) etkinleştiren 6 eksenli IMU ve ECU tarafından yönetilir. Sönümleme ayarları, yük veya sürüş koşullarından bağımsız olarak konforlu ve güvenli sürüş sağlamak için bir solenoid aracılığıyla anında aylanır. Mod TFT ara yüzüyle ayarlanır

2023_YAMAHA_TRACER9GT-16_preview

Yukarı ve Aşağı Hızlı Vites Değiştirme Sistemi (QSS)

TRACER 9 GT, daha hızlı ve sorunsuz debriyajsız vites değişimi için yukarı ve aşağı Hızlı Vites Değiştirme Sistemi (QSS) ile donatılmıştır. Vites pedalı üzerinde bulunan sensör hareketi algılar ve ECU, viraj alma sırasında akıcı vites değiştirerek şasi dengesini ve stabilitesini korumak ve daha konforlu bir sürüş sunmak için 890 cc CP3 motora giden tahrik torkunu anlık olarak keser.

2023_YAMAHA_TRACER9GT-25_preview

3,5 inç ikiz TFT göstergeler

3,5 inç ikiz TFT ekranlar, sizi tam olarak bilgilendirirken sürüşünüze odaklanmanızı sağlayan sezgisel, okunması kolay veriler sağlar. Sol ekranda hız, devir, vites ve sürücü yardımı modu gibi temel operasyonel bilgiler görüntülenirken; sağ ekranda kilometre sayacı, sıcaklık ve mesafe 1 ve mesafe 2 gibi kritik olmayan veriler bulunur.

Teknik Özellikler & Detaylar

 • KYB yarı aktif süspansiyon
 • Sert yan çantalar
 • Yukarı ve Aşağı Hızlı Vites Değiştirme Sistemi (QSS)
 • LED viraj lambaları
 • Elcik ısıtma
 • Özel renkler ve grafikler
 • EU5 890 cc CP3 motor
 • Hafif CF alüminyum döküm şasi
 • 6 Eksenli IMU ve yatış açısına duyarlı sürücü yardımı özellikleri
 • Modern tasarım ve stil
 • Tam LED aydınlatma
 • 3,5 inç ikiz TFT göstergeler
Motor tipi
Sıvı-soğutmalı, 4-zamanlı, 4-subap, 3-silindir, DOHC
Motor hacmi
890cc
Çap x Strok
78 x 62,1 mm
Sıkıştırma oranı
11.5 : 1
Maksimum güç
10.000 dev/dak’da 87,5 kW (119 PS)
Maksimum tork
7.000 dev/dak’da 93,0 Nm (9,5 kg-m)
Yağlama
Islak karter
Debriyaj tipi
Islak, Çoklu disk
Ateşleme sistemi
TCI
Çalıştırma
Elektrik
Şanzıman
Sıralı, 6 vites
Son aktarım
Zincirli
Yakıt tüketimi
5.0l/100km
CO2 emission
116g/km
Yakıt sistemi
Yakıt Enjeksiyon
Şasi
Diamond
Kaster Açısı
25º00′
Kaster mesafesi
108mm
Ön süspansiyon
Teleskopik çatal
Arka süspansiyon
Salınım kolu, (mafsallı)
Ön teker hareketi
130 mm
Arka teker hareketi
137 mm
Ön fren
Hidrolik çoklu disk, Ø298 mm
Arka fren
Hidrolik tek disk, Ø245 mm
Ön lastik
120/70 R17 M/C 58W (tubeless)
Arka lastik
180/55 R17 M/C 73W (tubeless)
Toplam uzunluk
2.175 mm
Toplam genişlik
885 mm
Toplam yükseklik
1.430 mm – 1.470 mm
Sele yüksekliği
810 mm – 825 mm
Tekerleklerarası mesafe
1.500 mm
Ağırlık (dolu yağ ve yakıt tankı dahil)
220 kg
Yakıt tankı kapasitesi
18.0L
Yağ tankı kapasitesi
3.5L

Tracer 9 GT

TRACER 9 GT, güvenli gece sürüşleri için yan yatma açısı arttıkça daha parlak hale gelen LED viraj lambaları ile donatılmıştır. 10 kademeli ayarlanabilir elcik ısıtıcılar ise her türlü hava koşulunda ellerinizi sıcak tutar. Bu yüksek teknolojili performans motosikleti, üst düzey sportif çok yönlülük sağlamak üzere daha yumuşak ve daha hızlı vites geçişleri için yukarı ve aşağı Hızlı Vites Değiştirme Sistemi (QSS) ile birlikte sunulur.

Renk Seçenekleri

Bir arama terimi giriniz ve enter tuşuna basınız

Alışveriş Sepeti