Yamaha Tracer 9 GT

Teknik Detaylar ve Özellikler

Deneyiminizi artırın

TRACER 9 GT, kapalı kask taşıyabilen ve renk uyumlu panellere sahip sert yan çantalar standart olarak sunulmaktadır. Ekstra alana ihtiyacınız olduğunda isteğe bağlı bir arka çanta da takabilirsiniz; tam hareketli bagaj taşıma sistemi, tam yüklü halde bile doğal bir sürüş hissi verir.

TRACER 9 GT, güvenli gece sürüşleri için yan yatma açısı arttıkça daha parlak hale gelen LED viraj lambaları ile donatılmıştır ve 10 kademeli ayarlanabilir elcik ısıtıcılar da hava nasıl olursa olsun ellerinizi sıcak tutar. Üst düzey sportif çok yönlülük sağlamak üzere bu yüksek teknolojili performans motosikleti daha yumuşak ve daha hızlı vites geçişleri için yukarı ve aşağı Hızlı Vites Değiştirme Sistemi (QSS) ile birlikte gelir.

Özel renkler ve grafikler

Tracer 9 GT, R1M’yi anımsatan, birinci sınıf bir görünüm veren ve motosiklete gelişmiş sportif özellikler ekleyen özel Yamaha Icon Performance renkleri ve grafikleriyle sunulur. Redline ve Teck Kamo renklerinde de mevcuttur.

EU5 890 cc CP3 motor

Düşük devirde daha yüksek doğrusal tork seviyeleriyle daha geniş kapasiteli yeni 890 cc sıvı soğutmalı CP3 motor, etkileyici bir hizalama ve heyecan verici viraj çıkış hızları sağlar. Bu özellikleri onu şimdiye kadarki en sportif Tracer yapar. Optimize edilmiş dişli oranları ve geliştirilmiş A&S debriyaj son derece sorunsuz performans sağlar ve yeni çift kuyruklu egzozdan ve yeniden tasarlanmış giriş sisteminden gelen görkemli homurtu her  sürüşün heyecanını artırır.

Hafif CF alüminyum döküm şasi

Yeni nesil Tracer 9 GT, kendinden emin dengesiyle spor motosiklete çeviklik sağlayan yüksek seviyede rijitliğe sahip yeni tasarlanmış CF dökme alüminyum Deltabox şasi ile donatılmıştır. Yeniden tasarlanan alüminyum arka maşa, motosikletin çevik yol tutuş karakterinden ödün vermeden mükemmel yüksek hız dengesi sunması için 64 mm daha uzundur.

Tracer 9 GT

Sport Touring hiç bu kadar güzel hissettirmemişti. TRACER 9 GT, yükünüz veya hızınız ne olursa olsun size en konforlu ve en güvenli sürüş deneyimini yaşatmak için ön ve arka sönümleme kuvvetini sürekli olarak ayarlayan elektronik yarı aktif süspansiyonla güçlendirilen seçkin teknik özelliklerle en yüksek düzeyde dinamik seyahat konforu sağlayacak şekilde tasarlanmıştır.

2021-YAMAHA-TRACER-9-GT-9

Tam LED aydınlatma

Tracer 9 GT, kompakt LED farlara sahiptir. Yüksek/düşük tek odaklı bağımsız farlar, motosiklete dinamik ve yeni bir görünüm kazandırır ve her koşulda üstün aydınlatma sağlar. LED sinyaller, motosikletin premium duruşunu güçlendirir ve Tracer ailesinin karakteristik arka farı, motosikletin hafif görünümünü ve sportif hissini vurgular.

2021-YAMAHA-TRACER-9-GT-6

KYB yarı aktif süspansiyon

Tamamen ayarlanabilir ön ve arka elektronnik süspansiyon, Hidrolik Ünite (HU) ve süspansiyon kontrol ünitesi’ni (SCU) etkinleştiren 6 eksenli IMU ve ECU tarafından yönetilir. Sönümleme ayarları, yük veya sürüş koşullarından bağımsız olarak konforlu ve güvenli bir sürüş sağlamak için bir solenoid aracılığıyla anında ayarlanır. Mod, TFT arayüzüyle ayarlanır.

2021-YAMAHA-TRACER-9-GT-8

Yukarı ve aşağı hızlı vites değiştirme sistemi (QSS)

Tracer 9 GT, daha hızlı ve sorunsuz debriyajsız vites değişimi için yukarı ve aşağı Hızlı Vites Değiştirme Sistemi (QSS) ile donatılmıştır. Vites pedalı üzerinde bulunan bir sensör hareketi algılar ve ECU, viraj alma sırasında akıcı vites değiştirerek şasi dengesini ve stabilitesini korumak ve daha konforlu bir sürüş sunmak için 890 cc CP3 motora giden tahrik torkunu anlık olarak keser.

Teknik Özellikler & Detaylar

Kompakt ve aerodinamik yeni gövde tasarımı Trace 9 GT’ye, motosikletin heyecan verici sportif karakterinin yanı sıra çok yönlü seyahat yeteneklerini mükemmel bir şekilde yansıtan modern ve etkileyici bir görünüm kazandırır. Hafif krenaj, uzun mesafelerde sürüş konforunuzu artırır ve 18 litrelik yakıt deposu, yakıt alma molaları arasında 350 km ‘den fazla menzil sağlar

 • KYB yarı aktif süspansiyon
 • Sert yan çantalar
 • Yukarı ve Aşağı Hızlı Vites Değiştirme Sistemi
 • LED viraj lambaları
 • Özel renkler ve grafikler
 • EU5 890 cc CP3 motor
 • Hafif CF alüminyum döküm şasi
 • 6 Eksenli IMU ve yatış açısına duyarlı sürücü yardımı özellikleri
 • Yeni nesil tasarım ve tarz
 • Tam LED aydınlatma
 • 3,5 inç ikiz TFT göstergeler
 • Hız Sabitleyici sistem
Motor tipi
Sıvı-soğutmalı, 4-zamanlı, 4-subap, 3-silindir, DOHC
Motor hacmi
890cc
Çap x Strok
78 x 62,1 mm
Sıkıştırma oranı
11.5 : 1
Maksimum güç
10.000 dev/dak’da 87,5 kW (119 PS)
Maksimum tork
7.000 dev/dak’da 93,0 Nm (9,5 kg-m)
Yağlama
Islak karter
Debriyaj tipi
Islak, Çoklu disk
Ateşleme sistemi
TCI
Çalıştırma
Elektrik
Şanzıman
Sıralı, 6 vites
Son aktarım
Zincirli
Yakıt tüketimi
5.0l/100km
CO2 emission
116g/km
Yakıt sistemi
Yakıt Enjeksiyon
Şasi
Diamond
Kaster Açısı
25º00′
Kaster mesafesi
108mm
Ön süspansiyon
Teleskopik çatal
Arka süspansiyon
Salınım kolu, (mafsallı)
Ön teker hareketi
130 mm
Arka teker hareketi
137 mm
Ön fren
Hidrolik çoklu disk, Ø298 mm
Arka fren
Hidrolik tek disk, Ø245 mm
Ön lastik
120/70 R17 M/C 58W (tubeless)
Arka lastik
180/55 R17 M/C 73W (tubeless)
Toplam uzunluk
2.175 mm
Toplam genişlik
885 mm
Toplam yükseklik
1.430 mm – 1.470 mm
Sele yüksekliği
810 mm – 825 mm
Tekerleklerarası mesafe
1.500 mm
Ağırlık (dolu yağ ve yakıt tankı dahil)
220 kg
Yakıt tankı kapasitesi
18.0L
Yağ tankı kapasitesi
3.5L

Tracer 9 GT

Yamaha, ilk TRACER’ı piyasaya sürdüğünde Sport Touring dünyası sonsuza dek değişti. Heyecan verici, yüksek torklu performansıyla olağanüstü uzun mesafe konforunun birleşimi, kategoride tam bir devrim etkisi yarattı. O zamandan beri 50.000’den fazla sürücü TRACER’ı seçti ve onu sınıfının en çok satan modeli haline getirdi.

Renk Seçenekleri

Bir arama terimi giriniz ve enter tuşuna basınız

Alışveriş Sepeti