Yamaha XSR900

Teknik Detaylar ve Özellikler

Efsane Yeniden Doğdu

XSR 900’ün zamana meydan okuyan şıklığına aldanmayın çünkü 80’li yılların spor motosikleti görünümünün altında ciddi bir yüksek performans teknolojisi bulunuyor. Yalnızca olağanüstü torka sahip yumuşak EU5 890 cc CP3 motorla donatılmış olmakla kalmıyor aynı zamanda Brembo radyal ana silindire sahip Deltabox tarzı hafif bir şasi, hafif Spinforged tekerlekler ve tamamen ayarlanabilir süspansiyon ile birlikte sunuluyor.

Sport Heritage serisinin imparatoru olan XSR900, Faster Sons felsefesinin mükemmel bir örneğidir. Yamaha’nın efsanevi tarihi makinelerinden ilham alınarak tasarlanan bu yüksek performanslı motosiklet, onlarca yıllık yoğun araştırma ve geliştirmenin canlı kanıtıdır.

Tarihi Yamaha Racing’den ilham alan tasarım

XSR 900’ün saf ve amaca yönelik tasarımı, Yamaha’nın 1980’li yılların efsanevi Deltabox şasisiyle donatılan yarış motosikletlerine yapılan tasarım referansları ile zamana meydan okuyan sportif tarzının benzersiz bir karışımını sunar. Nostaljik arkası çıkıntılı sele ve yarışlardan ilham alan yakıt deposu arasındaki boşluk gibi ayrıntılar ile minimalist yan paneller ve gizli arka aydınlatma aracın üst düzey Faster Son tasarımını vurgular.

Yüksek kaliteli ayrıntılar ve birinci sınıf malzemeler

XSR 900 baştan sona yüksek kaliteli malzemelerle donatılmıştır. Muhteşem kokpit ayrıntıları, delikli amortisör başlıkları, dövme alüminyum atak kumandaları, iki renkli ve çift dikişli koltuğun yanı sıra hızlı çıkarma özellikli bağlantı elemanları ve katlanır yolcu ayaklığı gibi yarışçılardan ilham alan detatlarıyla bu birinci sınıf Sport Heritage motosikletin görünümü ve hissi, kalıcı bir sahip olma gururu yaşamanızı sağlar.

Esnek ve rahat sürüş pozisyonu

Bu olağanüstü Sport Heritage motosikletteki ergonominin farklı sürüş türlerinde (sportif, şehir içi veya rahat) ihtiyacınız olan tüm esnekliği ve çok yönlülüğü sağladığını göreceksiniz. Geniş ve kontrol edilebilir elciklerle donatılan hafifçe arkaya eğimli sürüş pozisyonu ve ”üzerine” değil ”içine” oturabileceğiniz arkası çıkıntılı sele rahat ve güvenli bir sürüş hissi sağlar.

XSR 900

XSR 900, ister hayallere dalmanızı sağlayan virajlı yollarda isterse engin düzlüklerde seyahat ediyor olun tüm yol koşulların üstesinden rahatlıkla gelir ve her iki durumda da kendini yolların efendisi gibi hisseder. Tüm sürücülere her türlü koşulda en yüksek düzeyde kontrol edilebilirlik sağlayan en modern elektronik paketi ile donatılmıştır. Sportif Hızlı Vites Değiştirme Sistemi ve konforlu Hız Sabitleyici ile bu 3 silindirli kaslı makineyle istediğiniz tarzda sürüşler deneyimleyebilirsiniz.

2022_YAMAHA_XSR900_16_preview

Yüksek performanslı frenler ve süspansiyon

Brembo radyal ana sülündür ve size yüksek düzeyde frenleme gücü ve hassas kontrol imkanı sağlayan 298 mm çift ön disk dahil XSR 900’ün teknik özelliklerinden hiçbir taviz verilmemiştir. Tamamen ayarlanabilir USD çatallar ve bağlantılı tip arka süspansiyon sistemi kolaylıkla ihtiyaçlarınıza uygu şekilde ayarlanabilir ve Yamaha’nın en yeni ve son derece hafif Spinforged jantları, hızlı tepki veren yol tutuş performansı için yağsız ağırlığı en aza indirir.

2022_YAMAHA_XSR900_20_preview

QSS, Hız Sabitleyici, A&S debriyaj

XSR 900 standart olarak yüksek teknik özelliklerle olarak sunulur. Debriyajsız vites yükseltme ve vites düşürme özelliğine sahip Hızlı Vites Değiştirme Sisteminin yanı sıra yavaşlarken daha fazla şasi kontrolü sağlayan bir Destekli ve Kaydırmalı (A&S) debriyajla donatılmıştır. Hız Sabitleyici, kendinizi rahat hissettiğiniz zamanlar için idealdir.

2022_YAMAHA_XSR900_14_preview

Karakteristik XSR tam LED aydınlatma

XSR 900’de tüm Yamaha Sport Heritage motosikletlerini karakterize eden yuvarlak farklar kullanılır ve şimdi bölünmüş aydınlatma ve yarım yuvarlak pozisyon lambasıyla tam LED aydınlatma da sunar. Gizlenmiş arka far, motosikletin saf ve zamana meydan okuyan görünümüne katkıda bulunan füme bir görünüme sahipken kompakt ve parlak LED sinyaller aydınlatma paketini tamamlar

Teknik Özellikler & Detaylar

Bu, neredeyse her türlü koşulda sürüşün keyfini çıkarabileceğiniz türde bir motosiklet. Kolay ergonomisi, her sürüşünüzü daha keyifli hale getiren açık ve uyarlanabilir bir sürüş pozisyonu sağlamak üzere özel olarak tasarlanmıştır. XSR900, virajlı ve dar arka sokaklardan hızla alabildiğiniz geniş dönüşlere veya şehir içindeki konforlu yolculuklara kadar her türlü yol durumuna hazırdır.

  • Tarihi Yamaha Racing’den ilham alan tasarım
  • Yüksek kaliteli ayrıntılar ve birinci sınıf malzemeler
  • Esnek ve rahat sürüş pozisyonu
  • Karakteristik XSR LED aydınlatma
  • Tarihi renklerle modern yaklaşım
  • Yüksek performanslı frenler ve süspansiyon
  • Gelişmiş elektronik sürücü kontrolleri
  • Çok yönlü yüksek torklu EU5 CP3 889 cc motor
  • Hafif Deltabox tarzı şasi, uzun arka maşa
  • QSS, Hız Sabitleyici, A&S debriyaj
Motor tipi
Sıvı-soğutmalı, 4-zamanlı, 4-subap, 3-silindir, DOHC
Motor hacmi
890cc
Çap x Strok
78 x 62,1 mm
Sıkıştırma oranı
11.5 : 1
Maksimum güç
87,5 kW (119,0 PS)/10.000 dev/dak
Maksimum tork
93,0 N/m (9,5 kgf/m)/7.000 dev/dak
Yağlama
Islak karter
Debriyaj tipi
Islak, Çoklu disk
Ateşleme sistemi
TCI
Çalıştırma
Elektrik
Şanzıman
Sıralı, 6 vites
Son aktarım
Zincirli
CO2 emission
116g/km
Yakıt sistemi
Yakıt Enjeksiyon
Şasi
Diamond
Kaster Açısı
25º00′
Kaster mesafesi
108mm
Ön süspansiyon
Teleskopik çatal
Arka süspansiyon
Salınım kolu, (mafsallı)
Ön teker hareketi
130 mm
Arka teker hareketi
137 mm
Ön fren
Ø298 mm
Arka fren
Ø245 mm
Ön lastik
120/70 R17 M/C 58W (tubeless)
Arka lastik
180/55 R17 M/C 73W (tubeless)
Toplam uzunluk
2.155mm
Toplam genişlik
860 mm
Toplam yükseklik
1.155 mm
Sele yüksekliği
810 mm
Ağırlık (dolu yağ ve yakıt tankı dahil)
193 kg
Yakıt tankı kapasitesi
14.0L
Yağ tankı kapasitesi
3.5L

XSR 900

Sport Heritage serisinin imparatoru olan XSR900, Faster Sons felsefesinin mükemmel bir örneğidir. Yamaha’nın efsanevi tarihi makinelerinden ilham alınarak tasarlanan bu yüksek performanslı motosiklet, onlarca yıllık yoğun araştırma ve geliştirmenin canlı kanıtıdır.

Renk Seçenekleri

Bir arama terimi giriniz ve enter tuşuna basınız

Alışveriş Sepeti