Yamaha YZF-R1M

Teknik Detaylar ve Özellikler

R1M

1M, Yamaha tarafından şimdiye kadar tasarlanan en gelişmiş seri üretim motosiklettir. Yarış pistinde üstün performans göstermesi için özel olarak tasarlanmıştır. Sınırları daha da fazla zorlamanızı ve gerçek potansiyelinizi keşfetmenizi sağlayan devrim niteliğinde elektronik kontrol teknolojileriyle donatılmıştır.

M1’den ilham alan karbon gövde

R1M, yarış kazandıran Yamaha M1 MotoGP motosikletlerinden ilham alan radikal fabrika motosikleti görünümüyle sunulmaktadır. Agresif ön tasarım ve ön cam, en az sürtünme için alçak bir ön alan sağlar. Entegre karenaj, daha sıkı bir sarılma pozisyonuyla en verimli aerodinamik özellikleri sağlamak üzere yakıt deposunun yanlarına doğru pürüzsüz bir şekilde akar.

988 cc cross plane (çapraz düzlem) teknolojisine sahip motor bloğu

M1 MotoGP teknolojisiyle geliştirilen 988 cc motor, verimlilik artışı için geniş bir püskürtme açısı sağlayan Bosch enjektörlerle donatılmış. Özel olarak tasarlanmış takip makarası kolları ve kam lobları olağanüstü ve yüksek devir performansı sağlar. Bu EU5 cross plane (çapraz düzlem) teknolojisine sahip motor optimum performans için yüksek verimli bir yağlama sistemine de sahiptir.

Yüksek teknoloji elektronik kumanda özellikleri

R1M ile her sürüşünüzde gelişmiş elektronik kontrol teknolojilerinin size üstün bir motor ve şasi kontrol edilebilirliği sunduğundan emin olabilirsiniz. ERS, QSS, Teker kaldırma kontrolü, kalkış kontrolü, kaydırma kontrolü, fren kontrolü ve motor freni yönetimi ile her durum için doğru ayarı seçebilirsiniz.

R'nin geçmişi. Sizin geleceğiniz.

Yamaha, yarış kazandıran M1 MotoGP motosikletindeki en gelişmiş teknolojilerden bazılarını kullanarak yarış odaklı R1M’yi üretti. NPX kavitasyon önleyici gazlı ön amortisör çatallarına sahip son teknoloji ürünü Öhlins Elektronik Yarış Süspansiyonu (ERS), her pistte en iyi performansınızı ortaya çıkarır ve dar ön tasarımlı karbon gövde tur sürelerini kısaltmanıza yardımcı olur.

2022_YAMAHA_YZF1000R1SPL_R1-M-EU_BWM2_ACT_008

Öhlins elektronik yarış süspansiyonu (ERS)

Öhlins elektronik yarış süspansiyonu (ERS), Yamaha’nın üretim modellerinde kullanılmış en gelişmiş süspansiyon sistemidir. Gelişmiş yazılımı viraj almanızı, frenlemenizi ve daha verimli bir şekilde hızlanmanızı sağlar. Kullanıcı dostu ara yüzü, farklı pistlere ve yüzey koşullarına uygun, hızlı süspansiyon ayarı değişiklikleri yapmanıza olanak tanır.

2022_YAMAHA_YZF1000R1SPL_R1-M-EU_BWM2_ACT_013

Motor freni yönetimi (EBM) sistemi

Yarış pistinde olduğunuzda kontrol her şeydir ve R1M2nin motor freni yönetimi (EBM) sistemi, farklı sürüş koşulları için en iyi motor frenleme kuvvetini seçmenize olanak sağlar. EBM; üç motor frenleme moduna dair bir seçenek sunmak için çeşitli sensörlerden gelen verileri kullanarak gaz kelebeğinin açılmasını, ateşleme zamanlamasını ve yakıt enjeksiyon hacmini ayarlar.

2022_YAMAHA_YZF1000R1SPL_R1-M-EU_BWM2_ACT_015

Kablolu sürüş APSG gaz kelebeği

Yamaha çip kontrollü gaz kelebeği (YCC-T), hassas kontorl için doğal bir hiz veren yüksek teknolojili bir büküm kavrama tertibatı tarafından etkileştirilir. Yumuşak ve yenilikçi bir his veren bir yay, kaydırıcı ve dişliyle donatılmış hafif APSG (Hızlandırıcı Konum Sensörü Kavraması) büküm kavraması anında gaz tepkisi verir.

Teknik Özellikler & Detaylar

Kompakt ve aerodinamik yeni gövde tasarımı Trace 9 GT’ye, motosikletin heyecan verici sportif karakterinin yanı sıra çok yönlü seyahat yeteneklerini mükemmel bir şekilde yansıtan modern ve etkileyici bir görünüm kazandırır. Hafif krenaj, uzun mesafelerde sürüş konforunuzu artırır ve 18 litrelik yakıt deposu, yakıt alma molaları arasında 350 km ‘den fazla menzil sağlar

 • M1’den ilham alan karbon gövde
 • Öhlins Elektronik Yarış Süspansiyonu (ERS)
 • Öhlins NPX kavitasyon önleyici gaz çatalları
 • Hafif karbon kuyruk
 • İşlenmiş üretim numarası
 • Fren Kontrolü (BC) sistemi
 • Motor Freni Yönetimi (EBM) sistemi
 • 998 cc cross plane (çapraz düzlem) teknolojisine sahip motor
 • APSG gaz kelebeği
 • Başlatma Kontrol (LCS) sistemi
 • Bridgestone Battlax RS11 lastikler – 190 genişlikli arka
 • Seçkin CCU, kablosuz ayar sağlar
 • 6 eksenli Atalet Ölçüm Birimi (IMU)
 • Yüksek teknolojili elektronik kumanda özellikleri
Motor tipi
Sıvı-soğutmalı, 4-subap, EURO5, 4-zamanlı, 4-subap, DOHC
Motor hacmi
998 cc
Çap x Strok
79,0 × 50,9 mm
Sıkıştırma oranı
13,0 : 1
Maksimum güç
13.500 dev/dak’da 147,1 kW (200,0 PS)
Maksimum tork
11.500 dev/dak’da 113,3 Nm (11,6 kg-m)
Yağlama
Islak karter
Debriyaj tipi
Islak, Çoklu disk
Ateşleme sistemi
TCI
Çalıştırma
Elektrik
Şanzıman
Sıralı, 6 vites
Son aktarım
Zincirli
Yakıt tüketimi
7,2 L/100 km
CO2 emission
168 g/km
Yakıt sistemi
Yakıt Enjeksiyon
Şasi
Aluminyum Deltabox şasi, Diamond
Kaster Açısı
24º’
Kaster mesafesi
102 mm
Ön süspansiyon
Teleskopik çatal
Arka süspansiyon
Salınım kolu, (mafsallı)
Ön teker hareketi
120 mm
Arka teker hareketi
120 mm
Ön fren
Hidrolik çift disk, Ø320 mm
Arka fren
Hidrolik tek disk, Ø220 mm
Ön lastik
120/70 R17 M/C 58W (tubeless)
Arka lastik
200/55 R17 M/C 78W (tubeless)
Toplam uzunluk
2.055 mm
Toplam genişlik
690 mm
Toplam yükseklik
1.165 mm
Sele yüksekliği
860 mm
Tekerleklerarası mesafe
1.405 mm
Ağırlık (dolu yağ ve yakıt tankı dahil)
202 kg
Yakıt tankı kapasitesi
17 L
Yağ tankı kapasitesi
4,9L

R1 M

Ancak R1M’yi gerçekten ezber bozan yapan unsurlar Fren Kontrolü, Motor Freni Yönetimi ve Kalkış Kontrolü gibi yüksek teknolojili sürücü yardımı özelliklerinin yanı sıra veri günlüğü tutabilen ve kablosuz motor ayarı sağlayan İletişim Kontrol Birimidir. Mavi vurgulara ve mavi jantlara sahip yenilenmiş karbon ve siyah Icon Performance renginde mevcut olan R1M, en eksiksiz yarış pisti paketini sunan en üst düzey R-Serisidir.

Renk Seçenekleri

Bir arama terimi giriniz ve enter tuşuna basınız

Alışveriş Sepeti