Yamaha BOOSTER Easy eBike ve BOOSTER S-pedelec

Yamaha iki yeni elektrikli Urban Mobility modelini piyasaya sürüyor

Yamaha iki yeni elektrikli Urban Mobility modelini piyasaya sürüyor

BOOSTER Easy eBike ve BOOSTER S-pedelec, 2023 baharında satışa sunulacak

Yamaha’nın sınıfının lideri Urban Mobility modellerinden oluşan geniş ürün yelpazesi, BOOSTER Easy eBike ve BOOSTER elektrikli S-pedelec olmak üzere iki yeni elektrikli modelin piyasaya sürülmesiyle daha da genişliyor.

Şirketin yeni NEO elektrikli scooter’ının yanı sıra Moro 07, Wabash ve Crosscore eBike’ların sunumuyla ilgili son duyurularının ardındanyenilikçi ve şık yeni BOOSTER modellerinin piyasaya sürülmesi, Yamaha’nın Avrupa 2 tekerlekli elektrikli araç pazarındaki en önemli markalardan biri olarak kendini kanıtlama konusundaki kararlılığını bir kez daha gösterdi.

Yamaha’nın 2022 yılının başında uygulamaya başladığı Switch ON stratejisi, yeni nesil elektrikli araçların tasarım ve üretiminde heyecan verici yeni bir dönemin başladığı anlamına geliyor. Giderek genişleyen elektrikli Yamaha modelleri, sıfır emisyonlu kişisel ulaşım aracı arayışında olan birçok sürücüye şehir içi ulaşım, eğlence ve spor uygulamaları için temiz, güvenilir ve verimli bir çözüm sunuyor.   

Yamaha’nın elektrikli araç sektöründeki 30 yıllık deneyimiyle üretildi

Yamaha, 1993 yılında dünyanın ilk seri üretim eBike’ını satışa sundu. Şimdi bu birinci sınıf Japon markası, 30 yılın ardından sıfır emisyonlu 2 tekerlekli elektrikli scooter’lar eBike ve pedelec’lerin geliştirilmesi, tasarımı ve üretimine öncülük ediyor. Yamaha, diğer üreticiler tarafından üretilen birçok eBike markasına güç sağlayan güç aktarım ünitelerinin de önemli bir üreticisi. Ayrıca Yamaha, daha temiz bir çevreye katkıda bulunan sıfır emisyonlu araçların önemli bir üreticisi olarak 2035 yılına kadar sıfır karbonlu araçlar üretme hedefini de hızlandırdı.

Yeni BOOSTER Easy ve BOOSTER

Yamaha’nın yeni BOOSTER Easy eBike ve BOOSTER S-pedelec elektrikli bisikletleri; temiz, sessiz ve erişilebilir şehir içi ulaşıma yönelik hızla artan talebi karşılamak üzere Avrupa’da geliştirildi. Bundan yıllar önce Yamaha’nın efsanevi BW scooter’ı çok satan MBK Booster ile birlikte iki tekerlek üzerinde eğlence ve özgürlük arayan yeni nesil sürücüleri hayallerindeki araçlara kavuşturdu. Sınıfının lideri Yamaha güç aktarma ünitesinden güç alan ve sağlam olduğu kadar zamana meydan okuyan bir şasiyle donatılan yeni elektrikli BOOSTER modelleri, günümüzün şehir sakinlerine şehir içinde sıfır emisyonla seyahat etmenin kolay, keyifli ve uygun fiyatlı bir yolunu sunmak üzere tasarlandı.

BOOSTER Easy ve BOOSTER: Farkı nedir?

Yamaha’nın yeni BOOSTER Easy ve BOOSTER modeli, aynı hafif şasi tasarımlarıyla benzer görünüme ve teknik özelliklere sahiptir. Farkları performanslarıdır: BOOSTER Easy, pedal destekli hızı maksimum 25 km/sa olan bir eBike’dır. BOOSTER ise pedal destekli hızı maksimum 45 km/sa olan AM ehliyet sınıfında bir S-pedelec veya elektrikli moped olarak sunulur.

Modern ve minimalist tasarım

Eğlenceli sürüşü ve kolay bakımı ile her yaştan ve kökenden son derece geniş ve çeşitli bir müşteri yelpazesi tarafından erişilebilir olan BOOSTER modelleri, 1980’ler ve 90’larda büyüyen binlerce Avrupalı gencin hayatında büyük bir rol oynayan orijinal “kalın lastikli” 50 cc Yamaha ve MBK scooterlar’ın manevi varisleridir.

Modern ve minimalist tasarımının yanı sıra açık alüminyum döküm ön şasi, 20″ x 4″ boyutunda kalın lastikli dişli jantlar ve inip binmeyi kolaylaştıran klasik U şeklinde şasi yapısına sahiptir. Kusursuz güç sağlayan ultra kompakt ve hafif Yamaha PW-S2 güç aktarma ünitesi ile donatılmış yeni BOOSTER modelleri; şehirde yaşayan, çalışan ve eğlenen yeni nesil sürücülerin metropolün her yerine kolayca erişilebilmesini sağlar.

Özel Yamaha gövde bileşenleri

BOOSTER modelleri, bu yeni sıfır emisyonlu araçların görünümüne ve verdiği hisse ekstra eğlence ve işlevsellik katan çeşitli özel şasi bileşenleriyle donatılmıştır. Motosikletin ön kısmında Yamaha’ya özel amortisör kapakları, ön plaka kapağı ve ön çamurluğun yanı sıra şık ve uyumlu bir görünüm sağlayan Supernova far bulunur.

Kablolar kanalların arkasına gizlenerek daha temiz hatlar sağlarken zincir kapağı ve motor kapakları BOOSTERS’ın yüksek kaplama kalitesini vurgulayacak şekilde tasarlanmıştır. Arka taşıyıcı oldukça geniş bir eşya taşıma alanı sağlar. Her iki model de ayarlanabilir Royal Orbis sele ve Entegre Koso LED stop lambası ile donatılmıştır. 

Şehir içi ulaşım için ideal, konforlu ve çevik

BOOSTER modelleri şehir içi ulaşımda yeni nesli temsil eder ve günümüzün en erişilebilir motorlu iki tekerlekli modelleri arasında yer alır. Farklı yol yüzeylerinde mükemmel yol tutuşu sağlayan 20″ x 4″ boyutundaki kalın lastikler sayesinde engebeli yol yüzeylerinde sürüş konforu sağlanır. Ayarlanabilir sele yüksekliği, farklı cüsse ve fiziksel özelliklere sahip sürücülerin ideal sürüş pozisyonlarını bulmalarına olanak tanırken darbe emici yüksek profilli lastikler yumuşak ön süspansiyonla birlikte tümsekleri kolayca aşmanızı sağlar. Kolay girişin yanı sıra benzersiz döküm alüminyum ön şasinin güçlü ve basit U şeklindeki tasarımı, kolay çeviklik için yere yakın bir ağırlık merkezi sağlayarak bu sıfır emisyonlu 2 tekerlekli aracı seyahat etmenin en kolay yollarından biri haline getirir.

Kusursuz ve güvenilir Yamaha gücü

Yamaha’nın yüksek teknolojili eBike güç aktarma ünitelerinin tasarımı ve üretimindeki 30 yıllık deneyimiyle geliştirilen BOOSTER modelleri, sınıfının en gelişmiş tasarımlarından biri olan en yeni PWseries S2 motor ile donatılmıştır. “Daha azıyla daha fazlasını başarmak” felsefesiyle geliştirilen bu sessiz PWseries S2 güç aktarma ünitesi, yalnızca 2,85 kg ağırlığıyla son derece hafif ve kompakttır.

75 Nm güç üreten PWseries S2, sınıfının en yüksek tork-ağırlık oranlarından birine sahip olup BOOSTER’a yumuşak ve doğal bir hızlanma sağlar. Bu güvenilir yüksek teknoloji ürün tasarımı, akıcı güç beslemesinin yanı sıra sınıfının lideri çeşitli elektronik kontrol teknolojileriyle keyifli ve gelişmiş bir sürüş deneyimi sunar. Yamaha’nın Sıfır Kadans teknolojisi, pedala basar basmaz anında destek sağlarken Otomatik Destek Modu, gerektiğinde (örneğin yokuşlarda veya rüzgara karşı) ek güç desteği sağlayarak daha kolay ve keyifli bir sürüş deneyimi sunar.

Sürücülere güç aktarma ünitesini tamamen devre dışı bırakan ve yalnızca pedal gücünü kullanan Sıfır Modu seçeneği de sunulur. Yürüyüş Desteği Modu ise sürüşe izin verilmeyen yalnızca yayaların bulunduğu alanlarda aracı itmeyi kolaylaştırır.  

630 Wh 36 V Yamaha akü

BOOSTER Easy ve BOOSTER, PWseries S2 güç aktarma ünitesine anında ve güvenilir bir güç kaynağı sağlayan 630 Wh 36 V akü ile donatılmıştır. Hızlı bir şekilde çıkartılabilen ünite, kolay erişimin yanı sıra çevik ve hassas kullanım için kütleyi merkezileştiren bir konumda yer alır ve ünite çıkarıldığında akü, yerinde ve uzaktan şarj edilebilir.

Performans ve menzil

BOOSTER Easy, Avrupa eBike mevzuatına uygun 25 km/sa maksimum hız desteğiyle sunulur. Sürücüler yokuş aşağı daha hızlı pedal çevirmek için Sıfır modunu seçebilirler. +ECO, ECO, STD, HIGH ve AUTO olmak üzere beş modla sunulan araç, sürücünün araziye ve kişisel menzil gereksinimlerine uygun ayarı seçmesine olanak tanır.

Yamaha güç aktarma ünitesinin sağladığı tork oranı +ECO modu için %50 olarak ayarlanmıştır. Bu oran HIGH modunda %280’e ulaşır. 75 kg’lık bir sürücü ile tipik menzil +ECO modunda 120 km ve HIGH modunda 60 km’ye kadar çıkar.

BOOSTER, elektrikli moped (L1e) sınıfında yer alır ve sürücülerin AM sınıfı ehliyete ve uygun sigortaya sahip olması gerekir. ECO, ECO, STD, HIGH ve AUTO modları yol koşullarına göre sürücü tarafından seçilebilir. 75 kg’lık bir sürücü ile 110 km (+ECO modu) – 50 km (HIGH modu) arasında bir menzil elde edilebilir.

Yamaha güç aktarma ünitesinin sağladığı tork oranı +ECO modunda %60’tan başlar ve HIGH modunda %400’e kadar çıkar, böylece elektrikli mopedde 40 km/sa hızda azalan ve 45 km/sa hıza ulaşmadan duran bir güç aktarma ünitesi desteği sağlanır.

Sezgisel kullanıcı arabirimleri

BOOSTER; geniş, 2,8 inç renkli nokta matris TFT ekran ve ayrı bir kontrol düğmesinin bulunduğu ortada yer alan yeni Yamaha C Ekranı kullanıcı arabirimi ile donatılmıştır. Görüntülenen bilgiler arasında akü kapasitesi, sürüş hızı, destek modu, menzil, saat, yolculuk mesafeleri, kadans, kalori tüketimi ve süre yer alır. Bluetooth® üzerinden Akıllı Telefona bağlanarak erişilebilen çeşitli fitness ve navigasyon uygulamalarıyla gelişmiş bir genel sürüş deneyimi sunulur.

BOOSTER Easy, Yamaha’nın 1,7 inç LCD ekran ile donatılmış okunması kolay A Ekranı arabirimiyle sunulur. Temel tasarımda entegre düğmeler kullanılmıştır. “Her zaman erişilebilir” bilgiler arasında hız göstergesi, akü kapasitesi göstergesi ve destek modunun yanı sıra isteğe bağlı olarak kilometre sayacı ve menzil yer alır.

Modele genel bakış

BOOSTER Easy

eBike kategorisi, hız sınırı 25 km/sa

Tam dolu akü ile çalışma moduna bağlı olarak 60 km -120 km menzil

Rahat, çevik ve hafif şehir içi ulaşım

Modern ve minimalist tasarım

Alüminyum döküm ön şasi

Ayarlanabilir sele yüksekliği

Mükemmel çekiş ve darbe emilimi için 20 inç x 4 inç yüksek profilli kalın lastikler

Kolay çeviklik ve güven veren denge için yere yakın ağırlık merkezi

Engebeli yol yüzeylerinde yol tutuşu sağlayan tasarım

180 mm çapında Promax ön ve arka disk frenler

Yamaha birinci sınıf PW-S2 güç aktarma ünitesi

Yamaha 630 Wh 36 volt akü

Ekran A çok işlevli LCD arabirimi

Yamaha şarj cihazı

Arka taşıyıcı

Yamaha özel gövdesi

Royal Orbis sele

Supernova M99 Mini Pure far/Koso LED stop lambası

Orijinal Aksesuar sepetleri, yan çantalar, iç çantalar, şasi yan kapakları, birinci sınıf pedallar, çubuk bağlantı.

Sıra dışı BOOSTER S-pedelec özellikleri

BOOSTER S-pedelec elektrikli moped, AM ehliyet kategorisi, hız sınırı 45km/sa

Tam dolu akü ile çalışma moduna bağlı olarak 50 km -110 km menzil

Yamaha birinci sınıf PW-S2 45 güç aktarma ünitesi

Yamaha WVTA (L1e-B) 630 Wh 36 volt akü

C Ekranı çok işlevli tam renkli TFT arabirimi

Plaka tutucu

Sol ayna

Solda gidon, korna ve gösterge kontrolleri

Fiyat ve stok durumu

Bölgenizdeki ayrıntılı fiyat bilgisi için lütfen yerel Yamaha basın sorumlunuza başvurun. BOOSTER Easy için teslimatlar Nisan 2023’te, BOOSTER için ise Haziran 2023’te başlayacaktır.

Renkler

BOOSTER Easy   Cyan Solid Aqua

                         Dark Gray Metallic

BOOSTER           Cyan Solid Aqua

                         Dark Gray Metallic

Orijinal Yamaha Aksesuarları

BOOSTER sürücüleri, eBike’larını farklı özel ürünler de dahil olmak üzere çeşitli Orijinal Yamaha Aksesuarları ile kişiselleştirebilirler: tamamen değiştirilebilir ve kolay monte edilebilir ön ve arka sepetler, günlük rutininiz için kullanabileceğiniz yeni iç çantalar ve eşya taşıma kapasitenizi artıran yan çantalar, birinci sınıf pedallar ve akıllı telefon çubuğu bağlantı sistemi. Sürücüler kendi BOOSTER’larını öne çıkarmak için döküm ön şasiye farklı renklerde yan kapaklar takabilirler.

Yamaha Orijinal Aksesuarları ve Kıyafetleri ile ilgili tüm bilgilere ulaşmak için lütfen www.yamaha-motor.eu adresini ziyaret edin.

Omnichannel: Yamaha BOOSTER müşterileri için kesintisiz bir satın alma deneyimi

Yamaha, ilk talepten yeni BOOSTER Easy ve BOOSTER’ı satın ve teslim almasına kadar müşterilerin deneyimini en üst seviyeye çıkarmak adına başlangıçtan bitişe kadar sorunsuz bir satın alım deneyimi sunan Omnichannel dağıtım sistemini geliştirdi.

Sistemin kalbi, Yamaha’nın mevcut Avrupa PTW ağı içinde faaliyet gösteren yeni e-Bisiklet Deneyim Merkezleri ağı ile ortaklaşa çalışan yeni bir e-ticaret platformudur. Omnichannel sisteminin en önemli avantajı, müşterilerin e-Bisikleti görmek ve hissetmek için Yamaha e-Bisiklet Deneyim Merkezlerini ziyaret edebilmesi, test sürüşüne çıkabilmesi ve güvenle siparişlerini vermeden önce eğitimli bayi personelinden tavsiye alabilmesidir.

Müşteriler, yeni BOOSTER’larını seçtikten sonra satın alma işlemlerini internet üzerinden onaylayabilir, evlerine teslimat (yalnızca BOOSTER Easy için) veya bayiden teslim operasyonunu online yönetebilirler. Sektöründe lider bu yeni sistem, müşterilere yerinde ve çevrimiçi hizmetleri birlikte en iyi şekilde sunmak için tasarlandı. Omnichannel, fiziksel unsurların veya insan etkileşimin olmadığı tamamen sanal satış deneyiminde yaşanabilen belirsizliği ortadan kaldırıyor.

Yamaha ve Fantic, yeni Booster elektrikli mopedde iş birliği yapıyor

İki tekerlekli araçlar konusunda aynı tutkuyu paylaşan benzer fikirdeki şirketlerle yakın şekilde çalışma geleneğine sahip olan Yamaha, son yıllarda da Fantic ile stratejik bir iş birliği kurdu. İki şirket de motosiklet ve elektrikli ulaşım araçları piyasasında dürüstlük, tutarlılık, yenilik ve ürün mükemmeliyeti konularında dünya çapında üne sahip olmakla birlikte bu ikili arasındaki doğal sinerji, Yamaha’nın tarihi Minarelli fabrikasını 2020 yılında Fantic’e satmasıyla ön plana çıktı.

Bu güçlü ilişkinin en önemli ve en yeni ürünü ise İtalya’da bulunan Minarelli fabrikasında Yamaha’nın teknik özelliklerine uygun şekilde üretilen yeni Booster elektrikli moped. Yamaha Motor Europe, üretimin yerel olması sayesinde tedarik zincirini kısaltarak süreçlerini daha verimli hale getirmiş ve sevkiyat sonucu ortaya çıkan emisyonları kayda değer ölçüde düşürerek Yamaha’nın 2035 yılına kadar endüstriyel olarak karbon nötr hale gelme hedefine katkı sağlamış oldu.

Yorumlar (2)

 • Türkiye ne zaman gelecek bir bilgisi olan varımı

  Mücahit dayan
  Cevapla
  • Merhaba, Türkiye pazarına giriş tarihi hakkında henüz resmi bir açıklama bulunmamakta.
   Gelişmeler oldukça hem sitemiz üzerinden, hem de sosyal medya hesaplarımızdan detayları paylaşıyor olacağız.

   Premium Motosiklet
   Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir arama terimi giriniz ve enter tuşuna basınız

Alışveriş Sepeti