Yetkili Servisler

Yetkili Servisler Adamı Koparır !?

Yetkili servislere ne gerek var abi ya! dediğinizi duyar gibiyim. Bence de haklısınız tabi, o kadar para vermeye (?) ne gerek var değil mi? Bakalım gerçekten gerek var mı? 

Git gide daralan ekonomimizdeki alım gücümüzün de bir hayli düştüğü gerçeğiyle karşı karşıyayız. Son günlerde, durum biraz ciddi gibi gözüküyor. O zaman mantıklı kararlar verip doğru adımlar atmalıyız değil mi?

Geçmişte, çok sevdiğimiz motosikletlerimize bu günlere göre hem sahip olmak çok kolaydı hem de yine o çok sevdiğimiz motosikletlerimizi işletebilmek…

Özellikle de eskiden gelen küçük hacimli motosikletleri “yetkili servise götürmenin ne anlamı var “anlayışı içinde bulunduğumuz günlerde biraz daha anlam kazandı. Devir değişti, artık yetkili servislere gelen motosikletlerin büyüğü küçüğü yok. Çünkü şu an hem bir motosiklete sahip olmak hem de onu işletmek eskisi kadar ucuz değil. İnsanlar motosikletlerine daha titiz davranıyor. Diyelim ki hayallerimizi süsleyen o gıcır gıcır motosikletimizi aldık, ekipmanlarımız da tamam… Vurduk kendimizi yollara…  Eyvah! İpin ucunu biraz fazla kaçırmışız. Bakım vakti gelmiş kapıya dayanmış.

Yetkili Servislerin Motosikletlerimiz için önemi

Peki… Şimdi Ne Yapmalıyız?

Şimdi ne yapmalıyız? O çok sevdiğimiz motosikletimizi tamirine güvendiğimiz ustaya mı, yoksa yetkili servise mi götürmeliyiz? Gelin size karar verme konusunda biraz yardımcı olayım. Motosikletimiz için her zaman en iyisini isteriz. Onu en güvenli, en iyi ellere bırakmak isteriz. Tıpkı hasta olduğumuzda işinin ehli, uzman bir hekim arayışına girdiğimiz gibi. Motosikletimize gelince yetkili servisler sayesinde uzman teknisyenlere kolayca ulaşabiliyoruz. Motosikletimizi yapılan her işin belgelendiği, yapılan bakım ve tamir işlemlerinde motosikletin orijinal parçalarının kullanıldığı, yapılan işlemler sırasında olası bir problemin garanti kapsamından karşılanabileceği bir yetkili servise götürmemizin motosikletimizin kullanım ömrünün ve performansının lehine olduğu bir gerçektir. Ayrıca yetkili servislerin yapılan işlemin arkasında durmasının yanında motosikletimizi satarken de tüm bakımlarını yetkili bir serviste uzman teknisyenler tarafından yapıldığını belirtebilecek olmamız karşımızdaki insana güven verecektir.

Bu konularda hemfikir olduğumuzu düşünüyorum. ” Tamam da yetkili servisler çok pahalı iş yapıyorlar” dediğinizi duyar gibiyim. Yetkili servisler, motosikletlerin periyodik bakım ve tamiratını tam anlamıyla yapmakla sorumlulardır. Bu yüzden parçanın orijinalini, yağın kalitelisini ve uzun ömürlüsünü aynı zamanda da motosiklete uygun olanını kullanırlar. Bu sayede garanti kapsamındaki müşteri motosikleti tekrar arıza yapıp gelmesin. Ayrıca motosikletteki arızaların tamamını tespit edip zaman aşımında sağlam parçaları da bozabilecek arızalı parçaları değiştirirler.

Yetkili Servisler’ de Bütçe!

Belki de en çok bu olay hoşumuza gitmez. Biz genelde motosikletimize bütçemizin cüzi bir miktarını ayırarak günü kurtarmaya çalışırız, erteleriz o problemli parçaları acelesi yok diyerek. Şu an çözmediğimiz bir problemin katlanarak büyüyeceğini belki de canımızı tehlikeye atacağını düşünemeyiz. Bu noktada yetkili servisler ucuz olan eksik işi değil doğru olan tam işi yaparlar. Ve yine bugünü kurtarıp motosikletini daha ucuza tamir eden ustalara götürenler yolda kaldıklarında yetkili servislere üzülerek geri dönerler. Genellikle üzüntüleri motosikletteki problemlerin büyüyerek daha kötüye gitmesinden değil, bakımını ve tamirini orijinal parçalarla tam olarak yaptırdıklarını düşündükleri motosikletlerinin maalesef bilgileri dahilinde olmayan yan sanayi olarak tabir edilen kalitesiz, kısa ömürlü parçalarla değiştirilmiş olmasından kaynaklanır.

En başta da dediğimiz gibi, nasıl hastayken merdiven altı bir klinikte tedavi olmak istemiyorsak motosikletimizi de sertifikalı, işinde uzman bir yetkili servise götürelim. Hem motosikletimize neler yapıldığından haberdar olalım hem de olası bir problem durumunda hesap sorabilme, hak talep etme  hakkımız olsun. Sonuç olarak motosikletimizi emin ellere teslim edelim, motosikletimize iyi bakalım ki o da bizi yarı yolda bırakmasın… 

Servis Randevusu için: https://premiummotosiklet.com/servis-randevusu/

Yazar: Metin Akdemir – Metin RR

İnstagram : https://www.instagram.com/metinrr/

YouTube; https://www.youtube.com/channel/Metinrr

Şuan için yapılmış bir yorum yok.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir arama terimi giriniz ve enter tuşuna basınız

Alışveriş Sepeti