Tenere 700 World Raid

Teknik Detaylar ve Özellikler

Tenere 700 World Raid

Bu, Yamaha’nın gezegenimizi keşfetme şeklinizi değiştirme gücüne sahip olan en gelişmiş uzun mesafe macera motosikletidir. Sizi her zamankinden daha uzaklara taşıyabilecek yüksek kapasiteli ikiz yakıt deposu ve uzun hareket mesafeli süspansiyon ile donatılmış Ténéré 700 World Raid, size Yeni Ufukların ötesini keşfetme fırsatı sunuyor.

3 Modlu ABS Seçenekleri

3 modlu değiştirilebilir ABS, motosikletinizin farklı yüzey koşullarında nasıl davranmasını istediğinize tam olarak karar verebilmenizi sağlar. Mod 1 sürekli açıktır ve ABS her iki tekerlekte de çalışır; trafiğe açık yollarda bu özellik yasal bir zorunluluktır. Mod 2’de ABS ön tekerlekte açık, arka tekerlekte kapalıdır; bu sayede, sıçrayan çakıllı yollarda ekstra güvenlik sağlar. Mod 3’te ABS sistemi tamamen kapalıdır, bu da size toprak arazide sürüş yaparken en üst düzeyde hakimiyet sağlar.

Düz Rally Tasarımından Esinlenilen 2 Parçalı Sele

Bu tasarım sayesinde sürücü, engebeli arazide kontrolü sağlamak için vücut ağırlığını değiştirirken çok az bir çabayla ileri ve geri hareket edebilir. Ergonomik tasarım, otururken ve ayakta sürüş pozisyonları için uygundur. Selenin 2 parçalı tasarımında, raf veya bagaj gibi aksesuarların takılmasını sağlamak için arka bölüm kolayca çıkarılabilir. Çift malzemeli yapısı, sağlam ama konforlu bir sürüş sunmak için tasarlanmıştır.

Yüksek Torklu EU5 CP2 Motor

270 derecelik krank miline sahip EU5 CP2 2 silindirli 690 cc motoru deneyimlediğinizde bu motorun neden Yamaha’nın en başarılı ünitelerinden biri olduğunu anlayacaksınız. Arazide etkili ve kontrol edilebilir bir performans sergileyen güçlü lineer tork üretir. Ayrıca kompakt boyutları ve düşük ağırlığının yanı sıra mükemmel yakıt ekonomisi onu ideal macera motoru haline getirir.

Yeni Ufukların Ötesi

Geniş kapasiteli 23 litrelik ikiz yakıt deposu, 500 kilometreye kadar bir menzil sunarak engin vahşi doğayı yakıtınızın bitme endişesi yaşamadan geçmenizi mümkün kılar. Akıllı telefon bağlantısı özellikli 5 inç TFT renkli ekran, nereye giderseniz gidin her zaman iletişim halinde kalabilmeniz için gelen mesajları ve çağrı bildirimlerini ekranda gösterir.

Yamaha Tenere 700 World Raid 09

İki Yana Monte Edilmiş 23 Litrelik Yakıt Depoları

Tenere 700 World Raid, 500 km’ye kadar menzil potansiyeli sağlayan, iki yana monte edilmiş 23 litrelik yakıt depolarıyla donatılmıştır. Şasinin altına yerleştirilmiş olan bu geniş kapasiteli tasarım, çevik kullanım için kütleyi merkezleştirir. Yakıt deposunun en yüksek kısmı, Tenere 700’dekinden çok daha aşağıdadır ve böylece sürücünün kolay hareket edebilmesi için selenin önü ile depo arasında yumuşak bir geçiş sağlar.

Yamaha Tenere 700 World Raid 13

Yüksek Teknik Özelliklere Sahip 43 mm KYB Ön Amortisör Çatalları, 230 mm Hareket Mesafesi

Tenere 700 World Raid, öngörülebilir arazi kavraması ve kolay yönlendirme için yay ön yükünde tam ayarlama imkanı sunan, sıkıştırma ve sekme sönümlemesinin yanı sıra farklı yüklere, araziye ve hızlara uyacak şekilde ayarlamanıza olanak tanıyan 230 mm genişteilmiş hareket mesafesine sahip 34 mm KYB ön amortisör çatallarıyla donatılmıştır. Dış boruların koyu bronz renkli Kashima kaplaması, daha akıcı hareket kabiliyeti için daha az yapışma sağlar, ayrıca gelişmiş dayanıklılık ve korozyon direnci sunar.

Yamaha Tenere 700 World Raid 14

ÖHLİNS Ayarlanabilir Gidon Amortisörü

Üst üçlü kelepçenin arkasına yakın bir şekilde monte edilen kompakt ve hafif Öhlins gidon amortisörü, özellikle zorlu arazi koşullarında ilave şasi kontrol kabiliyeti sağlar. 18 farklı sönümleme ayarıyla, tercih ettiğiniz his ve geri bildirim seviyesini seçebilirsiniz.

Teknik Özellikler & Detaylar

  • İki yana monte edilmiş, 23 litre kapasiteli yakıt depoları
  • Düz rally tasarımından esinlenilen 2 parçalı sele
  • 5 inç renkli TFT gösterge ve akıllı telefon bağlantısı
  • 3 modlu değiştirilebilir ABS
  • Yüksek teknik özelliklere sahip 43 mm KYB ön amortisör çatalları, 230 mm hareket mesafesi
  • Öhlins ayarlanabilir gidon amortisörü
  • Alüminyum sırtta arka amortisör, uzun 220 mm hareket mesafesi
  • Yüksek torklu EU5 CP2 motor
  • Arazi sürüşüne uygun şekilde tasarlanmış hava temizleme kutusu
Motor tipi
4-subap, 4-zamanlı, Sıvı-soğutmalı, DOHC
Motor hacmi
689 cc
Çap x Strok
80,0 mm x 68,6 mm
Sıkıştırma oranı
11.5 : 1
Maksimum güç
9.000 dev/dak’da 54 kW
Maksimum tork
6.500 dev/dak’da 68 Nm
Yağlama
Islak karter
Debriyaj tipi
Islak, Çoklu disk
Ateşleme sistemi
TCI
Çalıştırma
Elektrik
Şanzıman
Senkromeç, 6 vites
Son aktarım
Zincirli
Yakıt tüketimi
           4,3 l/100 km
CO2 Emisyon
100 g/km
Yakıt sistemi
Yakıt Enjeksiyon
Şasi
Çift kızak, Çelik boru şasi
Kaster Açısı
27º
Kaster mesafesi
105 mm
Ön süspansiyon
Upside Down (USD) teleskopik amortisör
Arka süspansiyon
Salınım kolu, (mafsallı)
Ön teker hareketi
230 mm
Arka teker hareketi
220 mm
Ön fren
Hidrolik çift disk, Ø 282 mm
Arka fren
Hidrolik tek disk, Ø 245 mm
Ön lastik
90/90 – 21 M/C 54V
Arka lastik
150/70 R 18 M/C 70V M+S
Toplam uzunluk
2.370 mm
Toplam genişlik
905 mm
Toplam yükseklik
1.490 mm
Sele yüksekliği
890 mm
Tekerleklerarası mesafe
1.595 mm
Minimum yerden yükseklik
255 mm
Ağırlık (dolu yağ ve yakıt tankı dahil)
220 kg
Yakıt tankı kapasitesi
23,0 litre
Yağ tankı kapasitesi
3,0 litre

Tenere 700 World Raid

Yamaha, 1980’li yılların başında motosiklet dünyasında yepyeni bir hareketi başlatacak olan bir motosiklet piyasaya sürdü. Büyük yakıt deposu, güçlü motoru ve çok yönlü şasisiyle orijinal XT600 Ténéré, yeni araziler ve farklı yaşam biçimleri keşfetmek isteyen herkes için uzun mesafe maceralarını gerçeğe dönüştürdü.

Renk Seçenekleri

Bir arama terimi giriniz ve enter tuşuna basınız

Alışveriş Sepeti