2024 YAMAHA MT 09 SP

Karanlık Ruh Yenilendi: Yeni MT-09 SP

Üstün teknik özellikleri ve ayrıcalıklı özellikleriyle karanlığın üst seviyesi

MT Devriminin On Yılı

Yamaha, bundan on yıl önce Hyper Naked devrimini başlatan ve motosiklet dünyasını sonsuza kadar değiştiren, radikal ve yeni bir motosikleti sunarak ezberleri bozdu.

Üç silindirli MT-09, başka hiçbir motosiklete benzemiyordu. Bu yeni model, Japon motosiklet tasarımı standartları yerine, Japonya’nın Karanlık Ruhu’nu temsil eden en büyük şehirlerinin sokaklarındaki heyecan verici ve dinamik alt kültürden ilham alan bir motosikletti.

Sonuçta, gaz kolunun her çevrilişinde duyuları harekete geçiren, sürüşe başka bir boyut kazandıran ve Yamaha için yeni bir çağı başlatan cesur ve heyecan verici bir motosiklet ortaya çıktı.  

O zamandan bu yana Avrupa çapında 385.000’den fazla satılan MT modelleri, heyecan verici yüksek torklu performansları ve agresif, keskin stilleriyle her yaştan motosiklet sürücüsüne ilham verdi.

MT-09, 10. yıl dönümünü CP3’ün ikonik torklu hızlanma hissini güçlendirmeyi amaçlayan kapsamlı ve yeni bir gövdeyle kutluyor.

YAMAHA MT 09 SP-09

Yeni MT-09: Daha Keskin, Daha Saf, Daha Zarif

MT-09, hep gerekli olmayan özelliklerin ortadan kaldırıldığı ve “az çoktur” yaklaşımının vücut bulduğu “işlevsel güzellik” konseptini temel almıştır. MT-09’un saf agresif görünümünü güçlendirmek ve ilgi çekici sürüş deneyimini en üst düzeye çıkarmak için her ayrıntı yeniden düşünüldü.

Japonya’nın Karanlık Ruhu’nun üstün ve gelişmiş özelliklerini deneyimlemek isteyen sürücüler için ideal olan yeni MT-09 SP, yenilenmiş süspansiyon ve frenler, özel görünüm ve kaplamanın yanı sıra pist odaklı teknoloji ve elektronik donanımlar gibi gelişmiş teknik özellikleriyle olağanüstü MT-09 platformunu bir üst seviyeye taşıyor.

Üstün Karanlık Ruh: 2024 MT-09 SP

Pist Odaklı Ek YRC Ayarları

2024 model MT-09, sürücülerin motor gücü özelliklerini seçerek ve çeşitli elektronik yardımcıların (Çekiş Kontrol Sistemi, Kaydırma Kontrol Sistemi vb.) sağladığı desteği artırarak 890 cc CP3 motorun performansını en üst düzeye çıkarmasına olanak tanıyan yeni Yamaha Sürüş Kontrolü (YRC) modlarıyla sunuluyor.

Sürücüler; SPORT, STREET ve RAIN olmak üzere üç mod arasından seçim yapabilir ve ayrı iki ÖZEL ayarla ince ayar yapma olanağından yararlanabilir.

MT-09 SP, YRC ayarlarına eklenen özel TRACK modlarıyla sürücünün belirli bir pist ya da yol koşulları gibi bazı pist senaryolarına uyum sağlayan dört ek modu özelleştirmesine olanak tanıyor.

Her bir TRACK modu, iki Motor Freni Yönetimi (EBM) ayarı arasında seçim yapma ve Fren Kontrolü (BC) seviyesini değiştirme işlevi de dahil olmak üzere daha gelişmiş ve özel ayarlara sahiptir. Ayrıca sürücüler, pist performansını daha da artırmak için arka ABS’yi kapatma seçeneğini kullanabilir.

Her mod, doğrudan gösterge paneli menüsünden veya akıllı telefon aracılığıyla ücretsiz MyRide uygulaması kullanılarak MT-09 SP’ye gönderilmeden önce değiştirilip ayarlanabilir. Sürücüler, yeni tasarlanmış kumanda mekanizmasını kullanarak her mod arasında zahmetsizce geçiş yapabilirler.

MT-09 SP’nin yeni 5 inç tam renkli TFT göstergesi için geliştirilen ve tur zamanlayıcının yanı sıra pistle ilgili diğer ayrıntıları sunan SP’ye özel TRACK teması, pistte sürüş deneyimini iyileştirir.

2024 YAMAHA MT 09 SP

Brembo Stylema Kaliperler

MT-09 SP’nin gelişmiş teknik özellikleri, yolda ve pistte heyecan verici performansı daha da artırmak üzere tasarlanmıştır.

Ünlü İtalyan firmasının en son teknolojisiyle donatılmış yeni Brembo tek gövdeli “Stylema” kaliperlerin sunulmasıyla, fren performansı daha da iyileştirilmiştir.  

“Stylema” kaliperler, geleneksel kaliperlere kıyasla daha ince bir piston ve fren balatası alanının yanı sıra daha hafif, daha rijit ve gelişmiş bir frenleme kontrolü sunar. Ayrıca daha büyük çaplı pistonların sunduğu yüksek frenleme kuvvetleri sayesinde MT-09 SP sürücülerinin frenleme performansı bir üst seviyeye taşınır.

YAMAHA MT 09 SP-

Yenilenmiş Tamamen Ayarlanabilir Süspansiyon

SP’ye özel birinci sınıf ön ve arka süspansiyon, Hyper Naked sınıfına Supersport düzeyinde bir yol tutuşu ve hassasiyet kazandırır.

Altın rengi DLC (Elmas Benzeri Karbon) kaplamalı 41 mm KYB amortisör çatalları ve Öhlins monoşok süspansiyon, daha yüksek yay hızıyla sportif sürüş sırasında daha fazla heyecan ve olağanüstü bir denge sunar. Ayrıca sönümleme özellikleri de iyileştirilerek sürüş konforu artırılmıştır.

Gelişmiş teknik özelliklere sahip KYB amortisör çatalları; ön yük, tepki ve sıkıştırma sönümlemesi için tam ayarlama imkanı sunarak SP sürücülerinin çeşitli farklı sürüş koşullarına uyum sağlayan ince ayarlar yapmasına olanak tanır.

Öhlins monoşok süspansiyon, MT-09 SP’nin üst düzey süspansiyon takımını tamamlar. Sıkıştırma ve tepki sönümlemesi için tam ayarlama imkanı sunmasının yanı sıra, hızlı ve kolay değişiklikler yapmayı sağlayan uzaktan ön yük ayarlayıcı ile donatılmıştır.

YAMAHA MT 09 SP-

Akıllı Anahtar Sistemi

Yamaha’nın SP modelleri, teknolojik ilerlemeyi bir sonraki seviyeye taşımalarıyla tanınır. MT-09 SP, Yamaha’nın Akıllı Anahtar Sistemine sahip ilk Hyper Naked modelidir.

Motor, akıllı anahtarın belirli bir mesafede (ör. cebinizde) olması koşuluyla, bu yeni kontak anahtarıyla basılıp anahtarın çevrilmesiyle çalıştırılır. Bu yeni anahtar ayrıca yakıt deposu kapağında bir kilitleme ve kilit açma seçeneğine sahiptir ve motosikleti bir düğmeyi çevirerek açma, kapatma ve yakıt doldurma özellikleri sayesinde sürüş deneyimini daha da basitleştirir.

YAMAHA MT 09 SP-

R1M’den ilham alan özel Icon Performans renkleri

Pist odaklı MT-09 SP, daha da agresif ve ayrıcalıklı bir görünüm sunmak için yakıt deposu ve hava girişlerinde özel gümüş, siyah ve Yamaha Racing mavisi Icon Performance görünümüyle sunulur. Supersport’tan ilham alan bu renkler, MT-09 SP’nin spor karakterini güçlendirerek Yamaha’nın bugüne kadarki en yüksek performanslı üretimi olan R1M ile yakın teknolojik bağlarını vurgular.

Yüksek kaliteli, birinci sınıf kaplama, MT-09 SP’de özel şık, fırçalanmış alüminyum arka maşa ile bir araya getirildi.

SP’ye Özgü Özellikler

 • R1M’den ilham alan renkler ve birinci sınıf kaplama
 • Dört özelleştirilebilir TRACK Yamaha Sürüş Kontrolü modu
 • Yeni 5 inç tam renkli TFT gösterge paneli için özel TRACK ekran teması
 • Birinci Sınıf Brembo Stylema kaliperler
 • Tamamen ayarlanabilir, DLC kaplamalı, 41 mm altın rengi KYB ön amortisör çatalları
 • Tamamen ayarlanabilir Öhlins arka amortisör
 • Akıllı Anahtar Sistemi
 • Fırçalanmış alüminyum arka maşa

2024 MT-09 Teknik Özellikleri

 • Yeniden tasarlanan çift işlevli LED far ile daha keskin ve daha kompakt görünüm
 • Akıllı telefon bağlantısı ve navigasyon özellikli, tam renkli, yeni 5 inç TFT ekran
 • Yamaha Sürüş Kontrolü (YRC) ile kişiselleştirilebilir sürüş deneyimi
 • MyRide uygulaması kullanılarak akıllı telefon aracılığıyla YRC ayarlarını değiştirme imkanı
 • Daha etkileşimli bir sürüş deneyimi için değiştirilmiş elcik ve ayaklık pozisyonu
 • Ayrılmış yeni sele ünitesi
 • Hassas biçimde şekillendirilmiş yeni yakıt deposu
 • Akustik amplifikatör ızgarası
 • En yeni 890 cc, üç silindirli, dört supaplı DOHC sıvı soğutmalı EU5+ CP3 motor
 • Altı eksenli IMU, artık Geri Kayma Regülatörü (BSR) de dahil olmak üzere yatış açısına duyarlı tam sürüş yardımı paketiyle sunulmaktadır. TRACK modundayken BSR otomatik olarak kapatılır.
 • Hız sabitleyici
 • Yeni Brembo radyal ana silindir
 • Üçüncü nesil hızlı vites değiştirici
 • Yeni Bridgestone Battlax Hypersport S23 M lastikler
 • Hafif CF alüminyum döküm şasi
 • Ayarlanabilir fren ve debriyaj manetleri

Yeni Modüler Orijinal Yamaha Aksesuarlarıyla Kendi MT’nizi Oluşturun

Yeni modüler Orijinal Yamaha Aksesuar yelpazesi, kolay açma ve kapama özelliğine sahip çoklu bağlantı imkanıyla ve sürüş durumuna bağlı olarak aksesuar seçimi özgürlüğü sunarak sürücülerin MT-09 SP’lerini kişiselleştirmelerine olanak tanıyacak. Aksesuar seçenekleri, daha fazla işlev kazandırmanın yanı sıra MT-09 SP’ye özel bir görünüm veya stil kazandırılması için ince ayar yapma imkanı da sunacak.

MT-09 SP’ye uygun yeni modüler aksesuarlar:

 • Multi-mount taban
 • Siperlik camı
 • Orta cam
 • Alüminyum vizör
 • Gidon ucu tabanı
 • Elcik deflektörü

MT Kıyafetleri ve Sürüş Ekipmanlarıyla Japonya’nın Karanlık Ruhunu Üzerinizde Taşıyın

MT-09 SP sürücüleri, MT’ye özel kıyafet ve sürüş ekipmanları yelpazesiyle Japonya’nın Karanlık Ruhu’nu tamamıyla hissedecekler.

Sürekli değişen ve yıl boyunca yeni ürünlerin eklendiği kapsamlı koleksiyonda kapüşonlu sweatshirt, tişört, bere ve CE onaylı sürüş ekipmanı yer alıyor.

Şuan için yapılmış bir yorum yok.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir arama terimi giriniz ve enter tuşuna basınız

Alışveriş Sepeti